akné

Jak se zbavit akné, aby se už nevrátilo?

Pocit, kdy se blíží skvělá večerní party, ale náladu pokazí pupínek, který na obličeji vyrašil bez jakéhokoliv upozornění, zná snad každá žena. Ty méně šťastné však s akné bojují den co den, a protože se jim ani po letech nedaří dosáhnout změny k lepšímu, pomalu kapitulují. Jste na tom podobně? Máme pro vás skvělou zprávu. I vaše pleť může být jako z alabastru – stačí, když budete dodržovat následující pravidla.

Nechoďte spát neodlíčená

Zásada, kterou by měly ctít všechny ženy, bez výjimky. Tím spíš dámy s problematickou pokožkou. Naprostým základem péče o pleť je pravidelná očista. Musí být dostatečně důkladná, protože jedině tak může zmírnit projevy akné. Namísto vody z kohoutku používejte vodu micelární – nevysušuje a odstraní z obličeje většinu nečistot včetně těžkých kovů.

Pro mastnou pokožku je určena micelární voda Sébium H2O od francouzské značky BIODERMA. Při čištění ji můžete kombinovat s čisticím pěnivým gelem Sébium Mousant od téhož výrobce.

akné

Nesahejte si na tvář špinavýma rukama

Pamatujte, že vždy, když si sáhnete na obličej, přenesete na pokožku nečistoty a bakterie. Ty ucpávají póry, jsou příčinou nadměrné tvorby kožního mazu a zánětu. Snažte se proto ruce udržovat čisté a dotýkejte se své tváře, jen když to bude nezbytně nutné.

Pupínky si rozhodně nemačkejte

Jak se zbavit akné, které vás z rána zaskočilo při pohledu do zrcadla? Pravděpodobně vás napadne pupínek vymáčknout, protože pohled na zarudlý bolák plný hnisu není nic příjemného. Přesto to nedělejte – neodborným zásahem si můžete přivodit zánět a léčbu výrazně prodloužit. Nehledě na riziko, že vám na tváři zůstane jizvička.

Buďte obezřetná při výběru kosmetiky

Nabídka kosmetických produktů, které údajně pomáhají při léčbě akné, je neuvěřitelně široká. Většina mastiček, gelů, sér a dalších přípravků rozličné konzistence bohužel příliš nefunguje. V horším případě dokonce stav pleti zhoršují. Proto – než vyzkoušíte „zaručenou novinku“ – bedlivě nastudujte její složení. Naprosto nevhodné jsou přípravky s obsahem alkoholu. Pleť vysušují a dráždí, což je přesný opak toho, co potřebujete.

akné

Začněte žít zdravěji

Odborníci často poukazují na fakt, že stav kůže odráží celkovou kondici organismu. Chcete-li se akné zbavit, přistupujte k léčbě komplexně a eliminujte nezdravé návyky. Začněte u jídelníčku, ze kterého vyřadíte cukr – známý to spouštěč kožních a mnoha dalších problémů. Přijímejte ho pouze v přirozené formě, tedy v ovoci a zelenině. Zároveň si hlídejte optimální příjem vitamínů a minerálů.

K dalším nešvarům, které mají negativní vliv na zdraví pokožky, patří nadměrná konzumace alkoholu a kouření.

You may also like...