Mýty, které nám vnucuje kosmetický průmysl

Mýty, které nám vnucuje kosmetický průmysl

Ať chceme nebo ne, reklamy v televizi nás bohužel ovlivňují. Je ale zapotřebí pozastavit se nad tím, nakolik jsou pravdivé. Kosmetický průmysl chce, abychom věřili, že potřebujeme speciální řasenku, krém na každou část vašeho těla a podobné nesmysly. Většina jejich výroků však pravdivá není. Neplatí, že vše, co je v reklamách řečeno, je pravdou. Podle zákona to nesmí být ani lež – avšak určitá nadsázka je povolena. Jaké jsou nejčastější mýty, kterým věříme? 

Slavnější značka rovná se lepší kvalita 

Určitou pravdou asi je to, že některé kosmetické značky se snaží o to, aby si nepoškodily jméno nekvalitním výrobkem. Bohužel najdou se i takové, u kterých se na kvalitu nemůžete spoléhat pouze podle značky. Základem je vždy chemické složení. O kvalitě nehovoří ani cena.  

Existují produkty proti stárnutí 

Žádný krém nedokáže poskytnout zpátky mladou pokožku. Může pouze zpomalit známky stárnutí, jako je vyplňování vrásek. Produkty proti stárnutí také udržují pružnost pokožky, zabraňují její pigmentaci – to ale dokáže i přírodní kosmetika, kterou si koneckonců můžete vyrobit doma sami. 

Oční krém a krém na obličej 

Jaký je mezi nimi rozdíl? Minimální. Je to v podstatě ten stejný produkt, avšak v případě očního krému v menším balení a za vyšší cenu. A na některých očních krémech se dokonce dočtete, že by nemělo dojít ke kontaktu s okem.  

Existují krémy proti celulitidě 

Tím, že se budete natírat krémem se celulitidy bohužel nezbavíte. Žádný takový produkt neexistuje. K odstranění celulitidy je zapotřebí dodržovat správný pitný režim, zdravý jídelníček a dostatek fyzického pohybu.  

Opalování je zdravé 

Každé opalování znamená pro vaši pokožku riziko. I když opalováním dosáhneme atraktivní barvy pokožky (v závislosti na typu naší pokožky), existují také odvrácené stránky. Tak například dehydratace pokožky, která způsobuje její rychlejší stárnutí. 

You may also like...