Domácí maska na vlasy

Kosmetika z kuchyně

Stále více a více žen zjišťuje, že jim kosmetika z drogérií prostě nevyhovuje. Nemá například takový efekt, jak slibují stále se opakující reklamy a ty, které jsou sice velice kvalitní, jsou pro většinu žen cenově nedostupné.

Nyní přichází čas na návrat ke starým dobrým babským radám a trikům, které jsou po dlouhá léta zkoušená a fungují.

Pro ingredience k takové kosmetice nemusíte chodit daleko. Stačí se podívat do kuchyně a skvělá kosmetika je zaručená. Jak na to? Máme pro vás pár návodů, jak si vytvořit svou vlastní kosmetiku z kvalitních surovin za minimální čas a cenu, ale za to s maximálním efektem.

Zázračná káva

Kávu miluje snad každý z nás. Nádherně voní a dokáže člověka, jak se říká nakopnout. Kávu lze ale využít i jinak než jen k pití. Tak jako nám dodá energii zevnitř tak nás může nabít životem i zvenčí. K výrobě této výživné masky budete potřebovat čtyři suroviny a to kávu, med, skořici a křepelčí vejce.

Proč zrovna tyto ingredience? Je to jednoduché med zajistí hydrataci a pružnost pleti. Med je také antioxidantem a působí hojivě. Takže pokud vaši pleť trápí velice suchá místa nebo pupínky, med se o ně postará. Křepelčí vejce vaši pleť zaručeně omladí a rozzáří. Další složkou je skořice. Ta zajistí čistotu a prokrvenost pleti. No a jako poslední, ale zásadní složka je káva. Kávu je třeba použít mletou, tyto malé zrníčka plní funkci peelingu. Při nanášení masky se tak pleť lépe prokrví a otevřou se póry a díky tomu se maska dostane hlouběji. Káva pleť krásně obnovuje, podporuje tvorbu kolagenu, díky kterému vypadáme mladě.

Postup je zcela jednoduchý, všechny tyto suroviny smícháme do jedné misky. A to tři lžičky mleté kávy, jedna velká lžíce medu, lžička skořice a tři křepelčí vejce. Masku důkladně promícháme a naneseme na obličej. Necháme působit aspoň 20 minut. Poté důkladně umyjeme a otřeme. Masku připravujeme vždy čerstvou. Dejte si záležet na nanášení masky, tím pleť promasírujete a prokrvíte.

You may also like...