Zdravé opalování

Jak na zdravé opalování?

Opalování k létu patří stejně jako vysoké teploty, které nám nedávají v noci spát. Na opálené tělo dbají především ženy, které se snaží svým krásně opáleným tělem zaujmout především mužskou část populace. Bohužel mnozí lidé, kteří v létě tráví hodně času opalováním, si neuvědomují, že opalování je také velmi nebezpečná aktivita, která může v tom nejhorším případě přivodit rakovinu kůže. V méně závažných případech mohou opalující se jedinci protrpět spálení či jiné poškození kůže, které vede k rychlejšímu stárnutí.

Než se tedy půjdete opalovat, zjistěte si o této nebezpečné, leč oblíbené aktivitě něco víte. A abyste nemuseli brouzdat internetem, přinášíme vám seznam pěti věcí, které je nutné o opalování vědět.

1) Je nutné zvolit správný ochranný faktor

Každý opalovací krém nese jiný ochranný faktor. Než si koupíte opalovací krém, zjistěte si, jaký je pro vás nejvhodnější. Pokud jste majitelem těžko se opalujícího těla, doporučujeme sáhnout po opalovacím krému s vyšším faktorem. Postupně faktor snižujte. Jestli se opalujete naopak skvěle, začít můžete už rovnou s opalovacím krémem nižšího faktoru.

2) Dospělí se opalují jinak než děti

Pokud jste rodičem malého dítěte, je nutné mít neustále na paměti, že dítě se opaluje naprosto jinak než dospělý člověk. Jelikož mají děti velice citlivou pokožku, je nejlepší, když se přímému slunečnímu záření budou vyhýbat. Pokud je to však nevyhnutelné, například pokud jdete na koupaliště, je nutné dětem dopřát ten nejvyšší ochranný faktor.

3) Pozor na polední slunění

Dospělí by měli dbát na to, abyste v poledne neslunili. Zákaz slunění je vymezen na dobu mezi jedenáctou a patnáctou hodinou, kdy je sluníčko bohužel nejagresivnější a nejnebezpečnější. Sluníčko dosahuje svého maxima, což můžete hodně ublížit pokožce.

4) Nezapomínejte na regeneraci

Ať už se opalujete půl hodiny nebo celý den, je nutné svou pokožku regenerovat, a to tak, že ji zklidníme a hydratujeme. Používejte tedy po opalovací krém nebo jiné podobné krémy na tělo, které pokožku dokonale hydratují. Díky tomu se pokožka lépe vypořádá se slunečním záření, předejdete spálení a taky opálení vydrží déle krásné.

5) Všeho moc škodí

Především ženy by si měly uvědomit, že slunit se nelze neustále. Sice sluníčko napomáhá tělu vytvářet vitamin D, ale díky opalování pokožka stárne. Proto se opalujte s rozumem, ne s touhou.

You may also like...