zdravém stravování

3 mýty o zdravém stravování

Kolem zdravého stravování se dnes točí celý svět. Díky tomu, že aktuálně roste případů s obezitou, se lidé chtějí přibývajícím kilům vyhnout, proto začínají zdravě jíst. Většinou jedí zdravě, kvalitně a pravidelně, což je chvályhodné. Určitě se tak jíst správně má. Ovšem je velká škoda, že toto zdravé stravování většinou provází mýty, které nám kazí naše zdraví. Díky mýtům, které si pěstujeme a neustále živíme ve své hlavě, bohužel nemá zdravé stravování takový dopad na naše zdraví, jaké by mohlo mít.

Pojďme si proto zmínit tři nejčastější mýty, které většinou utkví v naší hlavě a které se nám z hlavy jen tak nedostanou. Je jich samozřejmě daleko víc, ovšem pojďme si zmínit jenom ty nejaktuálnější a nejabsurdnější.

1) Vajíčka se zeleninou se k snídani nehodí

Dokonce i řada trenérů má za to, že vajíčka nejsou tou nejlepší snídaní, kterou si po ránu můžeme dopřát. Je to samozřejmě lež – vajíčka se zeleninou jsou po ránu tou nejvýživnější snídaní, jakou si můžeme dopřát. Nyní mohou oponovat ti, kteří zastávají názor, že zelenina je k snídani tabu, protože se jí až odpoledne. Zelenina však není jako ovoce – neobsahuje v sobě tolik cukrů, proto se doporučuje jíst odpoledne. Ráno však ničemu neškodí, dokonce prospívá.

2) Pitný režim nepotřebuju

Pokud se někomu povede zhubnout, aniž by dodržoval pitný režim, hned začne všem okolo tvrdit, že zhubnout se dá i bez pitného režimu. Ale není to tak. Pitný režim je důležitý, a to nejen při cvičení či při zdravém stravování. Denně se zkrátka minimálně dva až tři litry vody musí vypít. Není to proto, že je to spojené se cvičením, ale je to spojeno s naším zdravím. Nejen, že nám voda pomůže vyplavit z těla škodné látky, ale také nám doplní tekutiny, které jsou opravdu nutností.

Ať už se vám zhubnout podařilo z jakkoliv prostého důvodu, vodu nepodceňujte a nikdy ji nevynechávejte ze svých dnů.

3) Po šesté večer už nejím, ani když jdu spát v jednu v noci

Další obrovskou chybou, které se lidé dopouštějí, je to, že nejí po šesté hodině večerní. Jenže u zdravého stravování platí jedno jediné pravidlo, a sice jí se v pravidelných intervalech. Jestliže vám vychází poslední jídlo na sedm či osm hodin večer, pak si ho dopřejte. Nedbejte na to, že někdo kdysi řekl, že po šesté hodině se už nejí. Pokud je jídlo minimálně dvě hodiny předtím, než se jde spát, pak je to v pořádku.

You may also like...