Jak se obléct na svatbu. Tipy, které oceníte

Jak se obléct na svatbu. Tipy, které oceníte 

Vdává se nejlepší kamarádka, nebo se žení životní parťák, kterému jdete dokonce za svědka? Pokud nemá svatební oslava stanovený dress code, je oblékání ryze na vás. Je však třeba konstatovat, že svatba je společenskou událostí, a tak teplákovou soupravu nechte doma. Raději dejte přednost trochu elegantnějším alternativám, které však nemusí být nuda.  

Vzorované košile, pokud je svatba venku 

Jednou z možností, jak se hezky obléknout, je zvolit vzorovanou košili, pokud je stavba venku. Ve vnitřních prostorech může květinová nebo jinak vzorovaná košile působit trochu exotickým a pro mnohé možná nemístným dojmem, ovšem u venkovních svateb je to trochu jiné. Pokud vás klasické jednobarevné košile nudí, třeba drobné květiny jsou povoleny. Jen si tedy dejte pozor na kombinaci s kravatou – vzory a vzory k sobě nejdou.  

Když nechcete kravatu 

Samozřejmě kravata také není nutností. Někteří pánové (zejména mladší generace) se v ní můžou cítit trochu svázaní čili nemusí se v ní zrovna cítit dobře. Ať už je důvodem odporu ke kravatě cokoliv, nabízí se krásní motýlci, jež dneska mohou mít řadu podob. Co zvolit třeba dřevěnou alternativu, kterou vyšperkujete o dřevěné manžetové knoflíčky? 

Kdy oblékat smoking? 

Zejména pánové si musí uvědomit, že je rozdíl mezi oblekem a smokingem. Zatímco oblek se na svatby hodí, smoking není vždycky trefou do černého. Například smoking se nehodí před pátou odpolední ani na svatbě. Čili pokud k obřadu dochází kolem poledne, smoking raději nechte doma. 

Stejně tak ponechte doma bílý smoking nebo bílý oblek, pokud je svatba uvnitř, respektive pokud je obřad uvnitř. Bílé smokingové sako vypadá velice slavnostně, ale nenosí se v uzavřených prostorách. Jinými slovy má zelenou pouze v případě, že je obřad venku. 

You may also like...