svatebních šatů

Jak šel čas u svatebních šatů

Svatební den je den, na který se těší snad každá žena. Většinou ženy nejhůře vybírají svatební šaty, ale není se čemu divit – vždyť svatební šaty dělají nevěstu. V poslední době je však čím dál těžší vybrat svatební šaty, protože se trendy v tomto světě neustále mění. Pojďme si proto říct, jak šel čas u svatebních šatů, jaké dneska vybírat a proč. Nezapomeneme ani zmínit to, pro jaké typy postavy jsou šaty určeny.

• korzety jako trend č. 1

Nejdříve všemu vévodily korzety. Pamatujete si ještě ty děsně kýčovité šaty, které měly korzet kolem prsou a sukně měla opravdu mnoho spodniček a kruhů, aby šaty byly bohatší? Přesně to se nosilo před několika lety. Naštěstí tento kousek už dávno není moderní a už ho seženeme jenom v malé míře. Většinou si ho vybírají ženy, které nemají vkus a hlavně dostatek financí – tyhle šaty lze i půjčit za opravdu velice málo.

• úzké šaty s dlouhou vlečkou

Další trend u svatebních šatů spočíval ve velice úzkých šatech, v nichž nemohla nevěsta ani chodit. Trend byl však hlavně v tom, že šaty měly velice dlouhou vlečku. Tyto šaty se držely na prvním místě oblíbenosti několik sezon, proto lze říct, že to byl hodně dobrý trend. Dnes už by však do těchto šatů šla jen málokterá nevěsta.

• krátké šaty můžou být i pro nevěsty

Jak šel čas, tak se šaty začaly zkracovat. Najednou byly stylové zejména krátké, popřípadě krátké asymetrické šaty. Vpředu tak šaty působily krátce, protože byly jenom ke kolenům, vzadu však byly o něco delší. Pokud měla žena tematickou svatbu, tak byly populární i takové šaty, které byly celkově krátké – tedy ke kolenům.

• krátké šaty vypadající jako dlouhé

Dnes už však výše zmiňovaným trendům u svatebních šatů odzvonilo. Dnes už se pojí krátké šaty s těmi dlouhými. Šaty tedy vypadají jako krátké, přesto mají ještě jednu vrstvu, které je klasicky až po zem. Většinou jsou tyto šaty krajkované – spodní šaty (ty krátké) jsou z bílé, neprůhledné látky, šaty na nich (ty dlouhé) jsou z krajkovaného materiálu. Tyto šaty jsou nejčastěji určeny ženám s dlouhými nohami.

You may also like...