Chcete vypadat vyšší? Pomůžou vám módní kousky

Chcete vypadat vyšší? Pomůžou vám módní kousky

Zatímco s váhou můžeme v mezích hýbat pomocí správně upraveného jídelníčku a sportu, s výškou už to tak jednoduché není. Jestliže vám příroda nadělila menší vzrůst, není třeba se trápit, protože co je malé, to je milé. Abyste ovšem v outfitech zazářili, měli byste se určitým módním kouskům vyhýbat a jiné naopak prosazovat. Díky nim bude váš šatník ideálním pomocníkem, který vám opticky přidá pár centimetrů. 

Kalhoty volte s opatrností 

I když poslední módní trendy udávají zkrácené nebo ustřižené nohavice, s menší výškou se jim raději vyhněte, protože opticky zkracují nohy. To stejné ovšem dělá níže položený pas, jako je tomu například u bokovek. Ideální je tak nakupovat džíny, tepláky i sportovní kalhoty s vyšším pasem. Nohy budou vypadat delší, vynikne váš pas a i s nižší výškou si budete připadat jako modelka. Stejnou službu udělají také nyní velmi oblíbené skinny kalhoty, které se níže rozšiřují.  

Vysoko vyčesaný culík 

K módním trendům se vážou také doplňky, a to i ty nejdrobnější. Při vytváření účesu proto vsaďte na drdoly, které doplníte šátkem, využijte klobouk nebo vysoko vyčesaný účes doplňte o stylovou sponu. Čím výše vlasy vyčešete, tím více centimetrů si ve výsledku přidáte.  

Vyšší boty 

O tom, že podpatky přidávají na výšce ani nemusí být řeč, ovšem existují také boty, které postavu výrazně snižují. Baleríny, ploché sandály a další podobná obuv s minimálně vysokou podrážkou nohu netvaruje, nevyvyšuje, a proto se opticky mohou zdát krátké a širší. Jestliže nejste příznivcem podpatků, vsaďte na tenisky s vyšší podrážkou, boty na klínu nebo jen lehce vyvýšené sandály. Uvidíte, že správně tvarovaná bota udělá s vaší postavou zázraky.  

Pozor na vzory 

Zatímco horizontální pruhy vás opticky rozšiřují, vertikální naopak prodlužují do výšky. Pokud jsou navíc spojené s černou barvou, jde o ideální kombinaci, která vám přidá nejen na výšce, ale také eleganci. 

You may also like...