Jak se starat o kožené boty

Jak se starat o kožené boty

Kožené boty nejsou rozhodně levnou investicí. Přesto je řada lidí upřednostňuje před ostatními botami. Důvodem toho je fakt, že i když kožené boty nejsou zrovna levnou investicí, jsou nadmíru kvalitní. A kdo si nechce každý měsíc kupovat obuv, sáhne právě po kožené obuvi, která má tendenci vydržet i dlouhé roky. Pokud patříte k lidem, kteří upřednostňují koženou obuv, nabízí se otázka, jak se o kožené boty starat. Chcete je přece udržet co nejdéle v jako novém stavu nebo ne? 

Pravidelně impregnujte 

Kožené boty jsou náchylné k popraskání, proto je zapotřebí je pravidelně impregnovat. V ideálním případě byste je měli impregnovat vždy, když plánujete vyrazit na procházku. Nejlépe uděláte, když koženým botám (ať už se jedná o mokasíny nebo polobotky) dopřejete rovnou tři vrstvy impregnace. Díky impregnaci se do bot nebude vsakovat voda, tudíž se předejde jejich popraskání a obecnému poškození.  

Čistěte šetrně 

I kožené boty se mohou zašpinit Jsou to přece jenom boty. V případě kožených bot si však musíte dát pozor na to, abyste je čistili dostatečně šetrně. Způsob čištění se liší dle toho, jaké boty vlastníte. Pokud máte boty z lakované kůže, postačí vám jenom vlhký flanelový hadřík. Jestliže jste majitelem spíše hladkých bot, doporučujeme investovat do speciálních krémů, které se na boty nanáší vždy jen v tenké vrstvě.  

Opatrně na kožené semišky 

Pod koženými botami se však skrývají i semišové boty. Nečistoty ze semišových bot se odstraňují z pomocí pryžového kartáče, případně je vhodné koupit pěnové přípravky, které hravě odstraní větší nečistoty. Pokud chcete nečistoty jenom setřít, postačí vám vlhký hadřík s hrubším povrchem.  

Dopřejte botám dovolenou 

I když kožené boty (stejně jako jiné boty) mají sloužit k chození, měli bychom boty střídat. Nenoste kožené boty každý den, pokud tedy nemusíte. Dávejte jim chvilky oddechu, aby zevnitř pořádně uschli. 

You may also like...