Drahé kameny jsou znovu v módě. Jaké patří k nejprodávanějším?

Drahé kameny jsou znovu v módě. Jaké patří k nejprodávanějším?

Pořídit si šperk z drahých kamenů je snem nejedné ženy. Je ale pravdou, že se v posledních letech právě od drahých kamenů dávaly ruce pryč. Bižuterie byla holt cenově přijatelnější, navíc se nosily nejrůznější barevné alternativy, které strhly pozornost žen spíš. Dnes ale platí, že bychom měli mít spíše pár kvalitních kousků, než mnoho nekvalitních, což platí i v případě módních doplňků, a tak se drahé kameny znovu vrací do módy. Jaké konkrétně jsou nyní nejvíce prodávané? 

Diamanty jako nejprodávanější drahé kameny 

Své prvenství na žebříčku nejprodávanějších drahých kamenů si stále drží klasické diamanty. Mluvíme o cosi nestárnoucím, co se označuje za krále drahých kamenů. V současné době je možné zakoupit diamanty v mnoha barvách i podobách. Přidávají se do přívěsků, prstenů, náhrdelníků i náušnic čili je nakonec jenom na ženě, jaký typ šperků nosí nejvíce. 

Pokud byste chtěli najít své vlastní drahokamy, museli byste se vydat do Konga, Austrálie nebo do Botswany. Právě zde se totiž nachází největší naleziště drahých kamenů vůbec. 

Smaragdy jsou nejcennějšími kameny 

Mezi velice prodávané drahé kameny patří smaragdy. Tento drahý kámen je zároveň tím nejcennějším, co si můžete pořídit. Má unikátní zelenou barvu, která si člověka dokáže na první pohled naprosto podmanit.  

Pokud si ho však pořídíte, přistupujte k němu s pořádnou porcí správné starostlivosti. Jedná se o velice křehký kámen, proto se hodí jenom k příležitostnému nošení. 

Rubín oslní svou červenou barvou 

Za jeden z nejprodávanějších drahých kamenů je také považován rubín. Opět mluvíme o vzácnosti, kterou mohou ženy nosit na svém krku. Zároveň je to jeden z kamenů, který budí nejvíce obdivů všude okolo.  

Mimochodem, věděli jste, že se skládá z chromu a minerálu zvaného korund? Od pradávna je, možná díky svému zbarvení, považován za symbol lásky. 

You may also like...