Jak se projevuje nedostatek vápníku, bílkovin a dalších tělu prospěšných látek?

Jak se projevuje nedostatek vápníku, bílkovin a dalších tělu prospěšných látek?

Tělo ke svému správnému fungování potřebuje mnoho tělu prospěšných látek. Potřebuje například vitaminy, které tělo chrání před viry a bakteriemi a které se podílí na pevných a zdravých kostech a zubech. Kromě toho potřebují i vápník, bílkoviny a další tělu prospěšné látky, bez kterých bychom nemohli fungovat. Když nám něco v těle chybí, může se to projevovat třeba křečemi, depresemi nebo jinými zdravotními komplikacemi. Víte, jak se třeba projevuje nedostatek vápníku a kde ho případně najdete, pokud nedostatkem vápníku trpíte? 

Když trpíte nedostatkem vápníku 

Pokud trpíte nedostatkem vápníku, můžou vás postihnout třeba svalové křeče, můžou také utrpět vaše kosti, jelikož najednou si tělo bude brát vápník právě z kostí, když ho nebude moct brát odjinud. Pokud jste zjistili, že vaše tělo nemá dostatek vápníku, doporučujeme do svého jídelníčku přidat hlavně mléčné výrobky, které díky obrovskému množství vápníku pomáhají lidskému srdíčku, také zabraňují tvorbě krevních sraženin a posilují nejen kosti, ale také zuby. Kromě mléka nebo jogurtu a sýrů je skvělým zdrojem vápníku také losos.  

Když trpíte nedostatkem bílkovin 

Bohužel můžete trpět i nedostatkem bílkovin. I to je takový strašák, který se projevuje například oslabenou imunitou, dále úbytkem svalové hmoty nebo řídnutím a vypadáváním vlasů. Bílkoviny jsou zkrátka základním stavebním materiálem, který musíte do svého těla dostat. Najdete je třeba v mase, v luštěninách, také ve vejcích nebo opět v mléčných výrobcích.  

Když trpíte nedostatkem železa 

Může se stát, že budete trpět nedostatkem železa. Pokud máte nedostatek železa, hrozí vám třeba chudokrevnost. Železo je v těle potřebné, udržuje cirkulaci krve a také umožňuje buňkám v těle zadržovat kyslík. Pakliže potřebujete železo doplnit, je načase zařadit do jídelníčku ryby, špenát a také meruňky nebo ořechy. 

You may also like...