Tipy, jak vybrat ideální džíny

Tipy, jak vybrat ideální džíny

Vybrat si dobře padnoucí džíny, to není jen tak. Každá žena ví, že se jedná o základní prvek šatníku, ale pokud táhne nebo škrtí, není to zrovna dobrá volba. A jelikož se v nich musíme cítit především komfortně, táhnoucí a škrtící alternativy dáváme velice rychle stranou. Pokud vás však mrzí, že váš šatník po stránce džínů zrovna neoplývá, pojďme si prozradit čtyři tipy, které vám s výběrem pomůžou. 

Pas musí být ideálně na dva prsty 

Džínovina, zejména pokud je její součástí elastan, se trochu roztahuje při používání, ovšem po praní se dá zase zpátky do pořádku. Jestli tento fakt zohlednit při nakupování, to necháme na vás, my však radíme vybírat si džíny tak, aby v pase byly na dva prsty. A nezáleží na tom, jestli máte postavu jako manekýny nebo jestli naopak jste vytržení jako z časopisu. Pečlivé zkoušení je na místě. Sledujte při něm především obvod pasu, boků a délku nohou.  

Pro ženy bez výrazných křivek jsou určené džíny s vysokým pasem 

Pokud patříte k ženám, které by se daly charakterizovat jako ženy bez výrazných ženských křivek čili máte chlapeckou postavu, je nutné i to málo, co můžete ukázat, ukázat. Ideální jsou tedy džíny s vysokým pasem, které krásně podpoří ženské křivky. V obchodech hledejte označení “high waisted skinny”.  

Slušet vám ale budou i asymetrické podoby džínů, jako jsou třeba zvonové kalhoty nebo alternativy se zipy, nášivkami nebo kapsami po stranách a podobně. 

Když nevíte coby, vezměte klasický střih 

Nabídka džínů na trhu je však opravdu pestrá a rozmanitá. A najít jedny vyhovující, to není snadné. Pokud si nevíte rady, pokud už chcete domů a chcete si odnést jeden džínový úlovek, vsaďte na klasický střih. Ten totiž sluší prakticky všem typům postavy. Klasickým střihem myslíme džíny sedící na zadku a stehnech akorát, v oblasti lýtek by je měly hezky kopírovat. 

You may also like...