Jak nosit košile?

Jak nosit košile?

Co tvoří základ šatníku? Jednoznačně košile, které můžete nosit na několik způsobů. Jedná se o jeden z nejvíce univerzálních kousků, který zapadne jak do business stylu, tak ho lze nosit v ležérním provedení. Je ale důležité, aby košile dokonale padla.  

Správný střih a velikost je klíčem k úspěchu 

Stejně jako v mnoha jiných případech, i nyní platí, že člověk by měl dvakrát měřit a jednou řezat. Tedy, v tomto případě kupovat. Správný střih a velikost jsou klíčem k úspěchu. V současné době rozeznáváme rovnou tři střihy, a to extra slim fit, slim fit a regular fit.  

Zatímco slim fit košile jsou pro štíhlejší až hubené postavy, regular střih je spíše pro muže s plnějšími tvary. Při zkoušení však svou pozornost zaměřte hlavně na ramena. Je důležité, aby košile padla hlavně na ramenou. Když budou ramena příliš stažená, což způsobí že se v košili nebudete moct přirozeně pohnout, bude výsledný efekt poměrně komický. 

Košile k oblekům i džínům 

K čemu všemu lze košili nosit? Pokud si koupíte dobře padnoucí, bude vám skvěle ladit jak k džínům, tak ke kalhotám. Košile, zejména pak ta vypasovaná, hezky pasuje k obleku, který většinou nosíte na společenské nebo jinak významné události.  

Když ještě u takzvaného business stylu zůstaneme, pamatujte vždycky na to, že vyžaduje minimalismus. Nápadité vzorované košile nejsou její součástí, v nejlepším případě sáhněte po jednobarevné košili, kterou zkombinujete se světle šedou, světle modrou, případně lososovou nebo krémovou barvou.  

Vedle obleku se hodí košile i k džínům nebo k podobnému ležérnímu kousku. Pokud jste milovníky volnějšího, free stylu, pak svou pozornost zaměřte i na lněné košile, které jsou velmi příjemné hlavně během léta. Jejich hlavní vlastností je lehkost, díky které vám nebude příliš horko, naopak se lněná košile stane vaším nejoblíbenějším kouskem v šatníku.  

A když už jsme u toho lnu a lněných košilí, zmiňme si ještě jeden benefit. A tím je prodyšnost. Když si ji navíc koupíte s dlouhým rukávem a v neutrálním barevném tónu, můžete ji zakomponovat i do business stylu. 

You may also like...