problémy se zuby

3 nejčastější problémy se zuby

Bolest zubů patří určitě k těm nejnepříjemnějším. Alespoň jednou za život tenhle stav zažil snad každý – nemůžete jíst, pít ani spát. Jediné, co si přejete, je přijít bolesti na zoubek a zbavit se jí. Diagnostika je na stomatologovi, který musí zvážit hned několik oblastí příčin: kaz, zánět, úraz nebo třeba i růst zubů. Jaké tedy jsou nejčastější problémy, kterými vás mohou zuby potrápit, a jak na ně?

Pozor na kazy!

Mezi nejčastější onemocnění chrupu patří bezesporu zubní kaz. Projevuje se zpočátku nenápadně, například citlivostí na studené nebo teplé nápoje. Bolestí se obvykle projevuje už hlubší kaz. Proto je důležité nečekat, až se přihlásí sám, a včas navštívit zubní ordinaci na preventivní prohlídku. Pokud kaz není příliš hluboký, zvládne ho stomatolog spravit i bez vrtání pomocí remineralizace zubní skloviny.

Zánět nepodceňujte!

Dalším nenápadným onemocněním ústní dutiny je zánět dásní. Zprvu se projevuje pouze zarudnutím okolí zubů, ale při neléčení se postupně přidávají i další příznaky. Například krvácení dásní, jejich ustupování nebo vyklání zubů. Podobně jako při léčbě kazu platí, že čím dříve začneme onemocnění řešit, tím dříve se nám uleví. Počátečního zánětu dásní se lze zbavit pomocí důkladné dentální hygieny. Při paradentóze používají stomatologové k léčbě například ultrazvuk nebo speciální laser.

Krásný chrup i po úrazu

Některé problémy se zuby ale přichází opravdu nečekaně. Patří k nim například úrazy. Vyražený nebo naštípnutý zub není nic příjemného. Přivodit si je ale můžeme snadno, ať už při sportu nebo třeba jen při nešikovném zakopnutí. Specialisté z pražské kliniky Mediestetik naštěstí ví, jak tyto problémy elegantně řešit. Nemusíme tak chodit s vyraženým nebo uštípnutým zubem navždy. Klinika Mediestetik nabízí komplexní rekonstrukci chrupu, která je mezi hollywoodskými hvězdami dobře známá jako Smile Lifting. Díky speciálnímu 3D robotickému systému CEREC, jsou stomatologové schopni s přesností na milimetr naskenovat pacientovu dutinu ústní a následně vyrobit potřebnou zubní korunku. Tenčí protetiku v podobě fazet pak vyrobí v kvalitě hodné robota zruční laboranti. Suma sumárum, stačí jedna až dvě návštěvy a pacient se může pochlubit zbrusu novým úsměvem.

You may also like...