šetření na dovolenou

Jak našetřit na dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Pak již určitě odkládáte stranou peníze, které pokryjí různé výdaje s dovolenou spojené. Takové šetření nemusí být zrovna snadnou záležitostí a shromážděné peníze mohou také velmi rychle zmizet. Přinášíme tedy pár tipů, díky kterým se této nepříjemné situaci vyhnete.

Rozdělte rozpočet

Šetříte-li na větší dovolenou, zpracujte plán. Rozmyslete si, za jak dlouho chcete potřebné peníze našetřit a zjistěte, kolik korun bude zapotřebí uvolnit každý měsíc. Z vašeho rozpočtu pak tuto částku pravidelně odkládejte. Myslete při stanovování výše částky pro dovolenou také na to, že se zbytkem z rozpočtu potřebujete vyjít. Abyste mohli odložit stranou větší část rozpočtu je zapotřebí na určitou dobu poněkud zkrouhnout dosavadní výdaje.

Dopřáváte si obědy v restauracích, svačiny z pekáren a bufetů? Vaření a příprava svačin doma mohou ušetřit spoustu peněz.  Vyrážíte-li na nákupy potravin, sepište si seznam a zakupte pouze položky z něj. Limonády nahraďte vodou a chuť na sladké zažeňte rychlou buchtou, které bude celý plech a vydrží déle.

Na seznam odříkání připište také nakupování. Pořizování nových hadříků by vám právě teď před dovolenou mohlo udělat čáru přes rozpočet. Pokud je to tedy možné, nerozšiřujte v tomto období váš šatník.

Peníze na dovolenou odkládejte bokem na speciální místo a slibte si, že na ně nebudete sahat, ideálně na místo, které nemáte běžně na očích, abyste nebyla uváděna do pokušení.

Přilepšete si

Chcete šetření urychlit a máte čas? Pak si najděte přivýdělek.  Můžete venčit psy a hlídat děti. Pokud máte čas o víkendech, zkuste brigádu v restauraci na pozici pomocné síly v kuchyni nebo servírky. Příjmy sice nebudou nijak zvlášť veliké, ale každá koruna se přece hodí.

S pevnou vůlí a trochou skromnosti jistě brzy našetříte na dovolenou svých snů, po které budete moci prohlásit, že ono šetření stálo za to.

You may also like...