Plánujete dovolenou

Plánujete dovolenou? Kam vyrazit, když si chcete užít bez lidí

Rády cestujete, ale štve vás, že ty oblíbené destinace jsou plné lidí? Nedivíme se vám. Ležet na pláži ručník na ručníku, poslouchat v hotelovém pokoji přes stěnu vzdechy od sousedů, to není žádné terno. S opravdu odpočinkovou dovolenou to nemá moc společného. Pokud nepatříte mezi milovnice nočního života do té míry, že míříte na disco nebo večírek každý třetí den, určitě uvítáte pár dní klidu.

Navštivte mešitu i rybí trh

Kam vyrazit? Pokud i vás nadchly arabské krajiny a vadí vám, že Dubaj je plný turistů, zkuste vedlejší Omán. Najdete zde úplně stejné radovánky i komfort jako v případě Dubaje. Můžete strávit dovolenou ve zdejší metropoli Muskat a určitě to bude klidnější, než v lidmi stále více přeplněné Dubaji. Vychutnejte si v Muskatu třeba rybí trh Mutrah, který rozhodně stojí za to. Chcete-li poznávat odlišnou kulturu, udělejte si čas na návštěvu mešity Sultan Qaboos Grand Mosque, která je zde vůbec největší. Ovšem pozor, samozřejmě jsou povinnosti zahalená ramena a dlouhé šaty, jinak vás tam vůbec nepustí. Zahrada kolem ní jsou jako stvořené k procházkám.

Objevujte krásy deštných pralesů

Jestli se vaším snem stal Karibik, po jehož návštěvě dnes už také touží spousta lidí, pak vězte, že i tady se dá vybrat místo, kde bude skoro sami. Jde o ostrov Dominika. Proč právě tahle destinace zeje prázdnotou? Chybí zde nekonečné pláže plné jemného písku, které většinou patří mezi to největší lákadlo karibské oblasti. Většina lidí se totiž jezdí do Karibiku hlavně povalovat na pláži a koupat v azurově modrém moři. Ovšem pokud tuhle činnost považujete za nudu a máte spíše dobrodužného ducha, potom nejspíš krásy Dominiky oceníte. Jsou zde nádherné deštné pralesy, vodopády připomínající a dokonce třeba i sopky. Pokud máte chuť podniknout výpravu do opravdové džungle, je pro vás tohle místo jako stvořené. Takže neváhejte.

You may also like...