letní brigáda

Letní přivýdělky aneb kam vyrazit na brigádu

Brigády k létu neodmyslitelně patří. Každému se v prázdninových měsících hodí nějaká ta koruna navíc. Toto téma se zvláště poslední dobou netýká pouze studentů. Cedulky se jménem a označením brigádník si stále častěji připínají také pracující lidé, kteří tak rozšiřují rozpočet.  Máte-li čas (po pracovní době, o víkendech nebo přes týden) a energii, nebojte se vyrazit na brigádu také vy!

Prozkoumejte možnosti

Brigádu naleznete v dnešní době celkem snadno a rychle.  Mnohdy se stačí pouze připojit k internetu a navštívit server, na kterém zaměstnavatelé vypisují nabídky letních přivýdělků.  U těchto nabídek bývá obvykle uvedena adresa pracoviště, náplň práce, hodinová mzda a kontakt na zaměstnavatele.

Nemusíte hledat přivýdělek přímo v oboru, kterému se věnujete nebo plánujete věnovat. Cennou životní lekcí může být právě přivýdělek v odlišné oblasti. Nejčastěji se v létě hledají brigádníci na úklidové práce v různých firmách, na výpomoc do kuchyně v restauraci nebo na pozici servírky.  Setkat se ale můžete také s jinými nabídkami.

Neváhejte a dejte o sobě vědět!

Prošla jste hromadu inzerátů a vybrala několik nabídek, které vás zaujaly? Máte k potencionálním zaměstnavatelům otázky? Také je možné, že inzerát není aktuální a brigádník na nabízenou pozici již byl nalezen. Neváhejte tedy potencionálního zaměstnavatele kontaktovat. Je-li u inzerátu uvedené telefonní číslo, zavolejte na něj. Telefonní komunikace bývá totiž rychlejší a osobnější než zasílání dotazů a vyjádření zájmů e-mailovou zprávou (pokud ovšem potencionální zaměstnavatel přednostně nepožaduje zaslání životopisu). Při telefonním rozhovoru nezapomeňte uvést, kde jste se o nabídce dozvěděla a sebevědomě vyjádřete váš zájem.

Letní přivýdělek vás jistě neobohatí pouze po stránce finanční, ale také přinese spoustu zkušeností a nových přátel ze zdejšího pracovního kolektivu. V případě vzájemné spokojenosti se můžete dohodnout na další spolupráci.

You may also like...