Co nenápadně ničí vztahy? Pomyslných zabijáků je celá spousta

Co nenápadně ničí vztahy? Pomyslných zabijáků je celá spousta

Vybudovat si pevný a zdravý vztah – po tom touží bezpochyby řada z nás. I proto o svůj vztah pečujeme doslova v rukavičkách a vyhýbáme se tématům, která jsou pro jednoho či druhého nepříjemná. Bohužel vyhýbání se konkrétnímu tématu může být zabijákem vztahu. Je zapotřebí mluvit prakticky o všem, jen tak lze zmiňovaný zdravý vztah vypěstovat. Vynechávání takzvaných “tabu témat” však není tou jedinou věcí, která stojí za krachem i sebevíc spokojeného vztahu. Na vině může být celá spousta dalších věcí.  

Neustálé porovnávání s ex  

Kamenem úrazu může být také neustálé porovnávání s ex přítelem, respektive s ex přítelkyní. Tento zabiják začíná vykukovat své růžky především na začátku vztahu, kdy máme svůj minulý vztah ještě v ryzí minulosti. Je však třeba si uvědomit, že se jedná právě o minulost, ze které jsme se měli poučit a nechat ji v minulosti.  

Jsme příliš sdílní na sociálních sítích 

Pravděpodobně si nikdo z nás nedokáže představit den bez sociálních sítí. Lidé zkrátka na Facebooku nebo Instagramu tráví opravdu velkou část svého dne, i když by svůj volný čas mohli věnovat něčemu zcela jinému. Máme tendenci budovat si online vztahy, ale neuvědomujeme si, že takzvané off-line vztahy jsou daleko důležitější a přednější. Tím, že až příliš mnoho času trávíme na sociálních sítích, může trpět i náš vztah.  

Zejména, pokud začněme být na sociálních sítích až příliš sdílní. Není dobré mluvit o svých problémech v internetových diskuzích nebo je není dobré rozebírat s lidmi, které jsme třeba nikdy naživo neviděli. Nemůžete se pak divit tomu, že vám partner nebude věřit.  

Řešíte problémy partnera 

Čeho se dopouští především ženy, tak toho, že začnou aktivně řešit problémy partnera. Ze vztahu se tak rázem stává “rodičovství”. Jenže na to nemá ani jeden z partnerů právo, i když tendence sklouznout do tohoto módu je někdy opravdu velká. Dejte si proto pozor na příliš ochranitelské sklony nebo na to, když se svého partnera snažíte sebevíc změnit. I to může zabít váš vztah. 

You may also like...