neštastny vztah

Je dobré žít v nešťastném vztahu?

Vztah – jedno slovo vyjadřující tak mnoho. Je to pouto mezi mužem a ženou, ženou a ženou, ale i mezi mužem a mužem. Jedná se o jev vyjadřující lásku, pohodlí, spolehlivost, tajnou schránku na tajemství, dále trpělivost, tolerantnost a spoustu dalších emocí, vlastností a jiného. Je to zkrátka široký pojem, jež v sobě nese opravdu velké kvantum myšlenek.

Většinou se setkáme se šťastnými vztahy, které jsou už na takové úrovni, že jsou spleteni manželským poutem, že mají svou rodinu i domácího mazlíčka. Tyto rodiny jsou velice šťastné, protože si váží sami sebe. Ovšem mnohdy se setkáme (a v dnešní době se s takovou situací setkáváme čím dál častěji), že se i ty nejideálnější rodiny rozpůlí, a to z různých důvodů. Mezi ty nejčastější patří nevěra jednoho z rodičů, dále neustále hádky nejen mezi sebou, ale i mezi blízkými přáteli, dále se jedná například o finanční potíže, jež už nechtějí společně snášet. Příčinou rozchodů a rozvodů může být opravdu velké množství, avšak vždy je nutné takové rozhodnutí akceptovat.

Toto rozhodnutí totiž v sobě nese pečlivé a dlouhodobé dilema, zda rodinu opustit či žít v nešťastném vztahu. Pokud nejste ve vztahu šťastni, nemůže být šťastné i vaše okolí, protože nepříjemnou situaci jednoduše vycítí. Pakliže jste rodič, děti trpí hádkami a nesrovnalostmi, jež jsou na denním pořádku v diskuzi jejich rodičů. Vždyť podobných rozvodových situací je plná televize, proto myslete na to, že děti vaši volbu pochopí.

Není nikdy dobré přetrvávat ve vztahu, kde nejsou lidé šťastní. Tato situace v sobě nese především špatné dny, které se nezlepšují. Strhané nervy, jež už nikdy nepřijdou do našeho těla zpátky. Jste stále ve stresu a málo spíte. Problémy v rodině jsou tedy velkou újmou na zdraví a o to přece nikdo nestojí. Naším úkolem v životě je být šťastný, tak proč toto poslání nesplnit. Vždyť se jedná o tak krásnou věc.

You may also like...