Tipy na místa v Česku, kde si zaručeně odpočinete

Tipy na místa v Česku, kde si zaručeně odpočinete 

Možná se toho na vás ze všech stran valí celá spousta. Ztratili jste zaměstnání, připadáte si sami, rozešli jste se s partnerem nebo zrovna podepisujete rozvodové papíry. Možná ve vašem životě není nic, po čem byste toužili víc než po zaručeném odpočinku. Pokud je přesně odpočinek vaším snem, pojďme si prozradit několik krásných míst v Česku, kde se vám právě relaxace dostane. 

Vzhůru do Českého ráje 

Že byste se nejraději přesunuli do nějakého ráje? A co zamířit do toho Českého ráje? Tento kraj se pyšní především tím, že se v něm natáčela celá spousta tradičních českých pohádek. Pokud se tedy vydáte právě tímto směrem, můžete se rovnou do takových pohádek dostat.  

V Českém ráji najdete Prachovské skály, také Podtrosecká údolí a s krásnými jezery, mimo jiné i Kopicův statek nebo Hruboskalské skalní město. Zámek Sycrhov, hrad Kost nebo Drábské světničky – další atraktivní turistické cíle, které stojí za vidění a navštívení. 

Je libo říše divů? 

Příroda pořádně kouzlí i v Česku, kde se za zemi divů považuje hlavně oblast Hřenska a Českosaské Švýcarsko. Právě zde se můžete rozjímat nad krásnou, rozpínající se přírodou. Jednou z nejzásadnějších cílů, které musíte navštívit je Panská skála, kde se natáčela pohádka třeba Pyšná princezna nebo novější Hodinářův učeň. 

V těchto oblastech se nachází řada chráněných krajinných částí, a to například Labské pískovce. Zdejší Pravčická brána má především během zimy zajímavou a netradiční atmosféru. 

Za Krakonošem 

Nejen v zimě, ale prakticky po celý rok patří k nejatraktivnějším turistickým cílům Krkonoše. Ať už jste dětmi nebo dospělými, jistě se i vy rádi vydáte za Krakonošem, který zde ukrývá řadu krásných, přírodních úkazů. Rozhodně to není jenom o nejvyšší hoře Česka – o Sněžce – kterou můžete zdolat z mnoha stran. 

Krkonoše ukrývají také Pančavský vodopád, který je nejvyšším u nás, nádherné Mumlavské vodopády, kde se v létě můžete okoupat, či naučnou stezku Černohorské rašeliniště. 

You may also like...