Povlak na jazyku značí negativní změny v těle. Poznejte, o jaké se jedná

Povlak na jazyku značí negativní změny v těle. Poznejte, o jaké se jedná

Váš jazyk by po vypláznutí měl být zcela růžový. Pokud tomu tak není a nachází se na něm žlutý, tmavý nebo bílý povlak, znamená to, že s vaším tělem něco není v pořádku. Jednat se může o různá onemocnění a žádné z nich byste neměli brát na lehkou váhu.  

Zaměřte se na ústní hygienu 

Pokud součástí vašich preventivních prohlídek u zubaře není také konzultace ústní hygieny, měli byste to rychle napravit. Váš denní rituál by totiž neměl zahrnovat jen čištění pomocí jednoho kartáčku, ale také vyčištění jazyka, použití zubní sprchy, nitě nebo mezizubního kartáčku. 

 Jsou totiž místa, kam se kartáček běžné velikosti nedostane. Plak poté nezůstává jen na zubech, ale drží se také na jazyku, což může způsobovat zápach z úst.  

Skoncujte se zlozvyky 

Zejména žlutý povlak na jazyku způsobují zlozvyky, jako je kouření nebo pití alkoholu. Jedinci, kteří chrání své plíce, a používají proto žvýkací tabák, by se také měli mít na pozoru. Tabák, který máte v ústech každý den, se bohužel negativně projevuje na ústní dutině.  

Přemnožení kvasinek 

Ve střevech se nachází spousta bakterií, které zde žijí ve vzájemné harmonii. Někdy se ale vlivem špatné stravy přemnoží kvasinky, a ty pak útočí na celé tělo. Pokud konzumujete ve velké míře cukr, smažené potraviny a jiné nezdravé pokrmy, zaděláváte si tak na silnou kvasinkovou infekci, která se nejprve projeví na jazyku, ale zasahuje také jiné části těla, kde může mít mnohem horší důsledky.  

Probíhající onemocnění 

Ve chvíli, kdy vaše tělo bojuje s infekcí, dává svému nositeli jasné signály. Jedním z nich je právě zhoršený povlak na jazyku. Pokud se objeví z ničeho nic a vy nepociťujete příznaky, jako je horečka nebo kašel, navštivte svého lékaře a nechte se vyšetřit. Může jít například o syfilis nebo jinou zákeřnou nemoc. 

You may also like...