Jak vyzrát na zubní kámen

Jak vyzrát na zubní kámen

Zuby jsou součástí našeho vzhledu a měli bychom se snažit o to, abychom měli co nejzářivější úsměv, se kterým bychom oslnili kdekoho. Proto bychom se měli vyvarovat nadměrnému pití alkoholu a kouření, což jsou dva zlozvyky, které se výrazně podepisují na našich zubech ostatně jako pití kávy. Zmíněné zlozvyky však mají vliv na barvu našich zubů, jsou věci, které nám způsobují daleko horší zubní problémy, čímž jsou zubní kameny. Abyste se vyvarovali zubnímu kamenu, máme pro vás několik tipů, jak tomuto zubnímu problému předcházet.  

Sice zubní kámen není tak nebezpečný jako zubní kaz, přesto je to zubní problém, který je dobré odstranit. Mnozí lidé si myslí, že se jedná jen o kosmetickou vadu, ale tak tomu ani zdaleka není. V zubním kameni jsou obsažené bakterie a toxiny, které mohou následně způsobit třeba záněty dásní nebo jiné problémy, jež mohou vést až k vypadnutí zubu. Je proto dobré se zubním kamenem něco dělat, respektive mu předcházet.  

Čistěte si zuby pravidelně 

Pokud se ptáte, jak zubnímu kameni předcházet, máme pro vás zaručenou radu – pravidelně si čistěte zuby a nepodceňujte to. Ne nadarmo se říká, že zuby se mají čistit alespoň dvakrát během dne. Základ zdravých zubů tkví ve správných návycích na čištění, na tom se shodují všichni zubaři světa. Pokud si nejste jistí tím, jak správně si zuby čistit, v ideálním případě byste měli navštívit dentální hygienistku, která vám pomůže.  

Kvalitní kartáček je základ úspěchu 

Abyste předcházeli zubnímu kameni, doporučujeme koupit si kvalitní kartáček, který během čištění efektivněji odstraní zubní plak a nečistoty než jiné kartáčky za pár kaček. Zubaři doporučují zejména kvalitní elektrické kartáčky, ovšem i v tomto případě musíte myslet na to, že je třeba takový kartáček vyměnit každé tři měsíce. Jinak vám může hrozit infekční onemocnění.  

Pravidelně navštěvujte zubního lékaře 

Abyste případně odstranili zubní kámen včas, doporučujeme navštěvovat pravidelně svého zubaře, který vás bude informovat o aktuálním stavu vašich zubů a také o tom, jestli zubní kámen trápí vaše zuby či nikoliv. 

You may also like...