Co všechno dokáže petrželová nať?

Co všechno dokáže petrželová nať?

V poslední době se stalo velice oblíbené pěstování bylinek. Mezi pěstovanými bylinkami najdeme také petržel, kterou nejčastěji přidáváme do nejrůznějších polévek nebo jí zdobíme jednotlivé pokrmy dne. Petržel lze však popsat jako voňavou, chutnou a také účinnou bylinku, která umí doslova zázraky. Zejména pomáhá petrželová nať, věděli jste to? 

Mnozí lidé petrželovou nať vyhazují do koše, ale tím se dělá opravdu velká chyba. Petrželová nať totiž umí doslova zázraky. Nejen, že se v nati vyskytuje nejvíce minerál, jako je hořčík, železo nebo zinek, také obsahuje vitamin C, jež je známý tím, že posiluje imunitní systém člověka a že také regeneruje kožní tkáně člověka.  

Petrželová nať však dokáže naprosté zázraky. Víte, co všechno petrželová nať dokáže? Prozradíme vám to.  

Odvar z natě proti lupům 

Z petrželové natě si můžete připravit i skvělý odvar. Odvar dodá unaveným vlasům opět sílu a navrátí jim lesk a vitalitu, posílí zdraví vlasů. Kromě toho odvar z petrželové natě funguje jako pomocník proti lupům, které trápí mnohé ženy, jež používají nekvalitní a příliš levné šampony z drogerií.  

Petrželová nať pro naši pleť 

Petrželová nať je skvělá také pro naši pleť. Pokud je vaše pleť naštvaná, pokud se vám vyskytuje na  pleti akné nebo podobné kosmetické problémy, vytáhněte se s petrželovou natí, která veškeré kosmetické nedokonalosti na pleti zase zamaskuje, zapraví a vyžene. Doporučujeme pupínky, akné nebo jiné kosmetické vady na kráse potírat petrželovou vodou, která si klade za cíl nečistoty odstranit, zbavit pleť mastnoty a také dokáže pleť zbavit zbytečných pórů.  

Petrželová nať jako čistička dechu 

Věděli jste, že petrželová nať funguje také jako čistička dechu? Pokud máte pocit, že vám zapáchá z úst, co kdybyste si vypláchli pusu petrželovou vodou? Petržel obsahuje chlorofyl, který zbaví ústa zubního plaku a také bakterií, které mohou způsobovat zápach. 

You may also like...