Zdolejte tři nejhezčí trasy ve Vysokých Tatrách

Zdolejte tři nejhezčí trasy ve Vysokých Tatrách

Chcete strávit víkend mimo Českou republiku, ale nechcete odjíždět daleko do zahraničí? Doporučujeme navštívit Vysoké Tatry, které jsou chloubou nedalekého Slovenska. Navíc pokud jste milovníkem hor, Vysokým Tatrám neodoláte. Vysoké Tatry jsou synonymem kouzla, krásné přírody, také romantiky. Každý si zde najde to, co hledá. Je tu dostatek turistických tras, které můžete zdolat jednu po druhé. Vybrali jsme pro vás konkrétně tři nejhezčí trasy, kterými se Vysoké Tatry pyšní a které můžete zdolat.  

Výstup na Koprovský štít pro začátečníky 

Pokud jste do Vysokých Tater přijeli s tím, že chcete zjistit, v jaké fyzické kondici se zrovna nacházíte, doporučujeme pro začátek podstoupit výšlap na Koprovský štít, který je pro začátek jako dělaný. Jedná se o celodenní túru, na kterou byste se měli vydat už za kohoutího kokrhání. Během výstupu je možné zdolat hned několik cílů, což vás jistě bude bavit.  

Nejdříve třeba můžete jít po červené značce, která ukazuje na rovinatou cestu, modrá značka je trochu náročnější, ale vede k největšímu tatranskému ledovcovému jezeru.  

Na vrchol Východné Vysoké 

Pokud jste vášnivým romantikem, rozhodně byste se měli vydat po té nejkrásnější trase, která se ve Vysokých Tatrách nachází. Jedná se o trasu na Východnou Vysokou, která vede mezi dvěma dolinami. Jedná se o zhruba deseti až dvanáctihodinový pochod, kdy se můžete svést kousek tatranským vláčkem.  

Společníky na cestě na vrchol budou svišti a také kamzíci, kteří se ve zdejší přírodě vyskytují v hojném množství.  

Až na Kriváň 

Říká se, že když do Tater, tak na Kriváň. Jedná se totiž o dominantu Vysokých Tater, která je zároveň národní horou Slovenska. Kriváň je jednoznačně nejnavštěvovanější a také nejznámější místo ve Vysokých Tatrách, výstup totiž není zrovna nejvíce náročný, je naopak poměrně snadný.  

Nahoru se můžete dostat po dvou přístupových cestách, kdy první povede ze Štrbského plesa a druhá vede okolo Malého Kriváně. 

You may also like...