Chození pro zdraví. Proč do každodenního života zakomponovat více chůze?

Chození pro zdraví. Proč do každodenního života zakomponovat více chůze?

Všude se neustále mluví o tom, jak je pohyb důležitý. Lidé si to však začínají uvědomovat až ve chvíli, kdy se jim zdravotně přitíží. Mnohým zdravotním komplikacím by však mohli předcházet třeba jen tak, kdyby místo metra nebo tramvaje využili své nohy. Jen obyčejný chůze dokáže opravdu zázraky.  

Mnozí lidé tvrdí, že nemají čas se hýbat. Jenže to je jenom výmluva. Na chůzi má čas doslova každý, je to pro člověka přirozený pohyb, který se naučíme už během svého raného dětství. Chůze jako taková je nejen jistý způsob pohybu, ale je to také něco, co má pozitivní vliv nejen na hubnutí, ale také na redukci hmotnosti.  

Na co má chůze vliv? 

Jak jsme zmínili, díky chůzi můžete opravdu rychle zhubnout. Kromě toho chůze prospívá kardiovaskulárnímu systému, navíc má pozitivní vliv na krevní tlak, také ulevuje cévám. Navíc chůze podporuje aktivaci svalových vláken a nezatěžuje klouby jako například běh.  

Jak správně chodit 

I když si mnozí lidé myslí, že chůze je něco, co je dané, co umí každý, je pravdou, že ne každý umí chodit správně. Při chůzi je opravdu velice důležitá takzvaná tepovka čili tepová frekvence, která je důležitá i při hubnutí. Stejně, jako si hlídáte tepovou frekvenci při běhu, musíte si hlídat tepovou frekvenci i při chůzi. K tomu vám dopomohou fitness hodinky, jež jsou nyní k dostání na trhu v mnoha provedeních.  

V ideálním případě byste se měli pohybovat mezi šedesáti až sedmdesáti procenty vaší maximální tepové frekvence. Takovou tepovkou je tepovka, při které budete moct říct souvislou větu a při čemž se zároveň zadýcháte.  

I při chození upravte svou stravu 

Pokud chcete díky chůzi zhubnout, měli byste upravit svou stravu. I v tomto případě hraje strava velkou roli. Ne nadarmo se říká, že hubnutí je z osmdesáti procent jenom o zdravém jídelníčku.  

You may also like...