Tipy, které zatočí s tmavými kruhy pod očima

Tipy, které zatočí s tmavými kruhy pod očima 

Čeká vás náročný den, a vy jste se na něj nemohli dobře vyspat? Ranní pohled do zrcadla vás asi příliš nepotěší. Oči jsou napuchlé, zarudlé a „zdobí“ je kruhy pod očima. Vše se ale dá zvládnout. Jak na to?  

Proč máme kruhy pod očima?  

Nepříjemné kruhy pod očima, které se vyskytují jen občas, jsou neklamným důkazem o narušené životosprávě. V drtivé většině případů se tmavší kruhy pod očima spojují s nedostatkem spánku a vitamínů. Pokud málo pijete nealkoholické nápoje, problém se ještě zhoršuje.  

Naopak velmi tmavé kruhy pod očima nejsou pouze důsledkem probdělé noci. Bude potřeba přejít k dietě, která zajistí snížení cholesterolu v krvi, a také zlepší funkci ledvinového hospodářství. Hodí se i začít méně solit.  

První pomoc v podobě ranního obkladu z čaje 

Kruhy pod očima nás dokáží skutečně nemile překvapit. Zatímco oblečení na důležitý den máme nachystané a vše je připraveno, nedostatek spánku nám poměrně zkomplikoval náš vzhled a tím i naboural sebevědomí. Poraďte si ihned. Potřebujete čajové sáčky, ve kterých bude kofein. Jedná se o zelený čaj, ale také heřmánek. Čajové sáčky si přiložte pod oči a nechejte čtvrt hodiny působit.  

Enzym katechin vám dodá běžná potravina 

Že byste si ráno dávali pod oči plátky brambor? Ale ovšem! Vždyť právě obyčejné brambory obsahují enzym katechin, který se postará o zesvětlení pleti a redukci otoku i tmavších kruhů pod očima. Klidně si brambory nastrouhejte a kašičku si naneste na pleť. Účinek se dostaví během několika málo minut! 

Stimulace prokrvení díky známé potravině 

Nejsou to ale jen brambory, které vám mohou okamžitě ulevit. Čtvrt hodiny bude potřebovat i obyčejný vaječný bílek. Ten nechejte pod očima čtvrt hodinky, poté jej umyjte. Pleť bude vypnutá.  

Probděná noc? Nezoufejte, stále můžete udělat mnoho pro to, abyste vypadali báječně a cítili se skvěle. Zabojujte, stojí to za to! 

You may also like...