Křečové žíly

Postrach žen i mužů? Křečové žíly!

Křečové žíly jsou projevem onemocnění žil. Žíly jsou zvětšené a vystouplé, také občas citlivé na dotek. Křečové žíly se mohou projevit u každého z nás. A věřte, že toto onemocnění se nemusí týkat pouze starých lidí. Ohroženou skupinou jsou lidé od cca 20 do 40 let. Pokud se u nás křečové žíly objeví, můžeme s jistotou počítat s tím, že postupem věku se jejich stav bude zhoršovat. Tyto obtíže se většinou projevují na dolních končetinách.

Křečové žíly se nám mohou také objevit během těhotenství, nebo pokud máme někoho z našich předků s těmito problémy.

Tento problém je obzvláště pro ženy velmi těžce snášen. A to z důvodu, že žíly jsou nevzhledné a mnoho žen se za ně stydí. Omezují je jak ve výběru oblečení tak obuvi. Ženy tímto onemocněním trpí častěji než muži, dle statistik je to každá třetí žena. Pro muže to pak vychází na každého čtvrtého muže.

Jak se dají léčit?

Léčba křečových žil může být chirurgická, konzervativní nebo laserová. Pro zmírnění jejich zvětšování je důležitý váš životní styl a také to, jak často se věnujete pohybu.

Konzervativní léčba

Jinými slovy neoperativní. Tento způsob se volí na začátku choroby, nebo kdy už by operace nesla značně velká rizika. Při této léčbě nosíte pružné punčocháče, ty tlumí bolest a možné rozšiřovaní. Také se doporučují těhotným ženám, trpící křečovými žilami k porodu. Lidé postižení křečovými žilami by měli zvýšit příjem vitamínu C.

Chirurgická léčba

Při této léčbě se problematické žíly odstraní.  Tato léčba je nejvhodnější pokud vás žíly trápí na nohou. Procento vrácení choroby je velice nízké.

Laserová léčba

Jet o relativně nová metoda léčení této choroby. Zákrok trvá cca jednu hodinu. Výhodou je nízká bolestivost zákroku a rychlá rekonvalescence.

You may also like...