Kde najdete nejkrásnější lesní koupaliště v Česku?

Kde najdete nejkrásnější lesní koupaliště v Česku?

Chcete si užít ještě posledních teplejších dnů nebo si chcete během svého pobytu v Česku osvěžit nohy v nějakém z lesních koupališť? Nemusíte chodit na koupaliště, kde je stále hromada lidí, můžete se vydat na zmiňovaná lesní koupaliště, kde se s tolika lidmi nesetkáte. Mnozí lidé bohužel k lesním koupalištím přistupují velice skepticky, a to hlavně proto, že se domnívají, že jsou špinavá, plná ryb, zapáchají. Jenže nemůžeme ani v tomto případě házet všechna lesní koupaliště do jednoho pytle. Některá jsou plná čisté vody a typický je pro ně stín.  

Dnes se lesním koupalištím po letech znovu navrací jejich ztracená sláva. Nejatraktivnější byly v době první republiky, tedy už opravdu dávno. Se zvyšujícím se zájmem o životní prostředí jejich atraktivita opět roste. Prozraďme si několik krásných lesních koupališť v Česku, kam se třeba příští rok můžete vyrazit podívat. Jsou proslulé svou čistou vodou a příjemnou atmosférou, která kolem koluje.  

Přírodní koupaliště U Libuše 

Jak jsme zmínili, nejoblíbenější byla lesní koupaliště během první republiky. Pokud se zajedete okoupat do přírodního koupaliště U Libuše, prvorepubliková atmosféra na vás doslova dýchne. V celém areálu najdete nejen čisté koupaliště, ale také dětské brouzdaliště nebo dva skokanské můstky. I antuková hřiště se zde nachází, konkrétně čtyři, najdete zde i hřiště na volejbal. Koupaliště najdete konkrétně u obce Luleč.  

Lesní koupaliště Velký Šenov 

Lesní koupaliště Velký Šenov se dlouhodobě řadí k atraktivním místům, kde lidé tráví horké letní dny. Bazén je betonový, ovšem proudí do něj voda pramenitá z lesních pramenů. Dokonce má toto koupaliště i skokanskou věž, která sahá až do výšky pěti metrů. Najdete zde i dětskou skluzavku nebo třeba dětské brouzdaliště. Na koupališti je možné koupit si i občerstvení.  

Lesní koupaliště Kytlice 

Lesní rybník Kytlice už dnes slouží jako lesní koupaliště. Na koupaliště byl rybník upraven už v roce 1907 a od té doby se zde lidí koupou. Najdete ho u hory Klíč a patří k nejkrásnějším v Česku. Dokonce zde můžete jezdit i na lodičkách, což ocení zejména děti.  

You may also like...