cestovní deník

Cestovní deník- a vzpomínky se stanou nesmazatelné

Cestování provází spousta zážitků a pocitů. Zejména radost z poznání nových zemí, kultur, přátel. Radost z překonání jazykové bariéry, ze zvládnutí celodenního výšlapu na tu proklatě vysokou horu a následně z dech beroucího výhledu, který vrchol nabídne. Jistě máte i vy z cestování spoustu vzpomínek, které si oživujete prohlížením fotografií a vyprávěním vtipných a zajímavých příběhů, které jste zažili. Chcete-li si zachovat všechny zážitky i vzpomínky i pocity z cest nesmazatelné, zapište je do cestovního deníku.

Co je cestovní deník?

Cestovní deník je určen všem vášnivým cestovatelům, kteří touží po uchování svých dobrodružství z cest. Většinou se jedná o sešit v pevných deskách, do kterého se zapisují zážitky z cesty samotné, popisy navštívených míst a pocity, které v cestovateli vyvolají, veselé příhody, které se během cestování odehrají. Do tohoto deníku můžete také přímo vlepit fotografie a doplnit je o popisek, přiložit jízdenku, pohled nebo drobný předmět, který si z dovolené, z cesty odvážíte na památku. Tyto sešity jsou také velmi užitečné a prakticky využitelné!

Praktické využití

Možná si někdy při návštěvě zajímavého místa potřebujete udělat rychlou poznámku. Napsat si cenu vstupenky nebo návštěvní dobu. Při cestování také často poznáváte nové lidi, se kterými chcete zůstat ve spojení, a tak si navzájem sdělíte e-mailové adresy, adresy bydliště či jiné údaje, které vám pomohou k udržení kontaktu. Jakmile si tyto údaje zapíšete na jedno místo- do vašeho cestovního deníku, vyhnete se jejich pozdějšímu zdlouhavému hledání.

Potřebujete hlídat svou finanční situaci? Deník může obsahovat také váš výpis příjmů, výdajů a plánovaných investic.

Neopomenutelnou výhodou je, že k psaní cestovního deníku potřebujete pouze onen sešit a psací potřebu. Můžete jej vzít všude sebou, jelikož nezabere moc místa- ostatně o jeho velikosti rozhodujete vy.

Při psaní cestovního deníku si můžete užít spoustu zábavy, odreagovat se a naplno si uvědomit sílu a krásu prožitých okamžiků.

You may also like...