Netradiční dovolená

Netradiční dovolená? To je Lotyšsko!

Kdo by netoužil prožít krásnou dovolenou na méně obvyklém místě jako je například Řecko nebo Chorvatsko. Jedním z méně obvyklých a navštěvovaných míst je Lotyšsko. Krásné čisté moře, lenošení na krásných plážích a ochutnávka místních specialit ideální odměna po náročném pracovním roku. Vybrali jsme pro vás dvě zajímavá místa, které je třeba navštívit.

1. Jurmale

Toto krásné největší lázeňské  město leží cca 25 km od hlavního města Rigy.  Město se táhne podél Rižského zálivu. V  Jurmale naleznete nádherné pláže. Na mnoha místech je krásný bílý písek, který vás nadchne. Díky mělkému moři, čistému písku je toto letovisko ideální pro rodiny s malými dětmi. Pro milovníky sportu jsou zde volejbalová i fotbalová hřiště. Na jaře či na podzim zde moře vyplavuje kousky jantaru.  Pobřeží v Jurmale je jedna dlouhá pláž. Každá část této pláže má ale jiný charakter. Pokud hledáte klidný odpočinek zavítejte do Majori a Bulduri. Pokud jste milovníkem volejbalu zajeďte do Dubulti a Dzintari.

2.Riga

Je to hlavní město Lotyšska ležící při ústí řeky Daugavy do Rižského zálivu Baltského moře. S 702 tisíci obyvateli je největším městem Pobaltí. Bylo založeno již počátkem 13.soletí a bylo centrem obchodu. Dodnes město zůstává důležitým přístavem. Město se stává být velmi oblíbené turisty. Historická část Rigy se chlubí Art Nouveau. Centrum je na seznamu  Světového dědictví UNESCO. Velikým nákadlem je i Rižský hrad z poloviny 14. století. Tento hrad je sídlem prezidenta a nalezneme v něm mnoho muzeí. Za návštěvu jistě stojí Centrální tržiště. V městě obchodu by byl hřích toto tržiště nenavštívit. Tržiště naleznete v hangárech Zeppelinů z první světové války. Na tržišti naleznete vše od lokální zeleniny až po maso, ryby.

You may also like...