opravdu nepotkam partnera

Opravdu nikdy nepotkám pravého partnera?

Každá má na světě svoji druhou ideální polovinu, říká se. Je to ale vůbec pravda? Co když jsou to jenom hezká slovíčka pro útěchu. Spousta lidí, kteří za sebou mají několik nepříliš úspěšných vztahů, nebo jsou delší dobu sami a marně hledají, to mohou přesně takto vnímat. Kde je tedy pravda? Najde každá žena ve svém životě toho pravého partnera?

Žijeme v naučených vzorcích

K situaci, kdy se žena zasekne v obavách, že ten pravý muž neexistuje, skutečně může dojít, upozorňují na to i psychoterapeuti a psychologové. My lidé se totiž v životě chováme podle určitých vzorců, které získáme v dětství a v průběhu života ve svém okolí, nosíme je v hlavě a nedokážeme se jich zbavit. Můžeme si tak vnutit i určitou představu o partnerovi, která nás omezuje. Doslova a do písmene si tak naprogramujeme hlavu na určitý model chování a jednání. Proto se může stát, že ten pravý, se pohybuje v našem okolí, třeba už delší dobu, jenom my ho nevidíme. Zkrátka se pro něj zablokujeme. Nevnímáme jeho potenciál. Jak z toho ven?

Okolí vás přestane vnímat jako sfingu

Spoustu věcí vnímáme rozumem, což je mnohdy ke škodě věci. Někdy stačí nechat vše volně plynout a nehodnotit svět stylem má dáti, dal, neposuzovat striktně, kdo se ke mně hodí nebo také nehodí. Výsledky mohou být překvapivé. Jde o to nechat rozum rozumem a zapojit vlastní srdce a intuici. Možná jste už pod vlivem tíhy dnešního světa v sobě emoce nadobro pohřbily, máte strach je dávat najevo, aby vám někdo neublížil, abyste si neudělaly ostudu. To je ovšem škoda! Stáváte se tak kusem ledu, který opravdu může čekat na lásku celý život marně. Udělejte první krůček. Radujte se z maličkostí, třeba z toho že kvete kytička. Nechte svůj pocit radosti proběhnout, těšte se z něj, užijte si ho – tak aby to vidělo i vaše okolí. Brzy uvidíte postupné změny. Když se naučíte radovat, dávat najevo emoce, lidé vás přestanou vnímat jako sfingu a ten pravý se objeví.

Zdroj: zena.cz

You may also like...