Příznaky, které vám prozradí, jestli jste nebo nejste závislí na nakupování

Příznaky, které vám prozradí, jestli jste nebo nejste závislí na nakupování

Nakupování patří k oblíbeným činnostem nejedné ženy. V případě, že se vám zdá, že nakupujete víc, než je zdrávo, nabízí se otázka, jestli na nakupování náhodou nejste závislí. Mnozí lidé totiž nakupují ve chvíli, kdy je jim smutno, ve chvíli, kdy se nudí, nebo vždy, když jsou v obchodním centru, což je velice často. Naštěstí i chorobné nakupování má své příznaky, díky kterým odhalíte, jestli jste nebo nejste na nakupování závislí.  

Chcete nakupovat v jednom kuse 

Nakupování je dnes velice snadné. Člověk může nakupovat neustále na internetu, a to prakticky kdykoli a kdekoli chce. Když jede vlakem, autem jako spolujezdec nebo když čeká na zastávce na autobus. To jsou nejčastější chvíle, kdy člověk nakupuje skrze mobilní telefon. Na internetu se však nakupuje i v pohodlí domova. Když je člověk nemocný nebo když se zkrátka nudí, vždy sáhne po notebooku a začne nakupovat.  

Samozřejmě je stále aktuální i nakupování v obchodních centrech. Ta se nyní nachází prakticky na každém rohu, což opět povzbuzuje člověka k nakupování.  

Nakupujete neustále 

Pokud se vám nakupování mísí s osobním životem, pokud kvůli nakupování dokonce rušíte schůzky nebo nestiháte plnit další úkoly, které během dne musíte udělat, je to příznak toho, že jste se na nakupování stali doslova závislými.  

Nakupujete nepotřebné 

Člověk, který je závislý na nakupování, má tendenci nakupovat prakticky neustále. A nakupuje často nepotřebné věci. Zkrátka se mu na první pohled líbily nebo byly levné nebo po nich touží někdo z rodiny. Před tímto se lze chránit seznamem. Pokud už musíte jít nakupovat, sepište si to, co potřebujete koupit. Seznam vás pomůže udržet se dál od nepotřebného. 

Další příznaky závislosti na nakupování 

  • Vyčítání nákupů, vyčítání nadměrného utrácení 
  • Špatný pocit z překaženého nakupování 
  • Nemůžete s nakupováním přestat, i kdybyste opravdu chtěli 
  • Nakupujete pro zlepšení nálady 

You may also like...