Krásy Chorvatska

5 míst, které musíte v Chorvatsku navštívit

Chorvatsko, jak je známo, je pro nás Čechy častou volbou kde trávit dovolenou. Díky tomu, že tam narazíme na mnoho našich krajanů cítíme se tam velmi dobře. I Chorvaté si nás vzali tak trochu za své. Pokud ale nechcete dovolenou trávit pouhým odpočinkem na pláži a chcete i něco z této krásné země poznat, dáme vám 5 typů, kde se podívat.

Záhřeb

Je to hlavní město Chorvatka. Centrum města má romantickou atmosféru, dýchne zde na vás závan dávných časů. Na své si tu přijdou jak milovníci historie a kultury tak i milovníci přírody. Na výlet můžete vyrazit lanovkou na horu Medvednica.

Plitvická jezera

Zde si užijí milovníci přírody. V tomto nádherném národním parku naleznete vodopády, různobarevná jezera, krasové jeskyně. Je to ojedinělá podívaná. Nevýhodou je, že tento park je vzdálený od přímořských letovisek. Aby jste si výlet užili je třeba si na něj vyhradit aspoň 2 dny z dovolené a užít si procházky tímto parkem. Ale pozor do pralesní rezervace je vstup zakázán a také budete omezeni ve vstupu na některé louky z důvodu výskytu chráněných rostlin.

Ostrov Mljet

Tento ostrov leží na jihu chorvatského pobřeží. Mnoho turistů ještě neobjevilo krásu tohoto ostrova. Takže pokud nejste milovníkem tlačení se v davu, jak tomu často bývá na Makarské riviéře. Ostrov je plný zeleně. Nalezte zde i vesničky u kterých budete mít pocit, že se zde zastavil čas. Obyvatelé jsou zde velice milí a rádi vám doporučí krásné pláže či možnost výletu.

Rovinj

Město leží na západním pobřeží Istrie. Zajímavostí jsou zde domy, které jsou stavěny velice blízko sebe a terasovitě stoupají ke středobodu města, kterým je chrám sv. Eufemie. V uličkách naleznete přehlídky ručně vyrobených a uměleckých předmětů. Pokud jste milovníkem umění, tak nejvhodnější okamžik pro návštěvu města je druhá srpnová neděle. V tento den zde probíhá tradiční festival výtvarných děl pod širým nebem.

Kornatské ostrovy

Ostrovy se nacházejí v severní Dalmácii. Ostrovy jsou pokryty skalnatými útesy. Díky těmto přírodním krásám ostrovy nejsou moc vhodné pro návštěvu s malými dětmi. Zajímavostí jsou  zde pastýřské chýše, ty jsou postaveny z kamení na kruhovém půdorysu.

You may also like...