Účinky superpotravin

Čtyři nejoblíbenější superpotraviny a jak nám prospívají

Superpotraviny jsou v současné době velmi řešené téma. Jedná se o jakousi novinku na trhu, která okouzlila doslova každého z nás. Pokud bychom měli superpotraviny přesně definovat, nejspíše bychom nic kloudného nevymysleli. Za superpotraviny se však považují takové potraviny, které v sobě obsahují velké procento tělu prospěšných látek. Jejich konzumací si tak dlouhodobě posilujeme své zdraví, zlepšujeme náš imunitní systém a zrychlujeme metabolismus, což prospívá k rychlejšímu hubnutí. Pokud si žádnou superpotravinu nemůžete vybavit, přinášíme vám seznam konkrétně čtyř nejoblíbenějších superpotravin, které jsou v současné době nejprodávanější.

1) Matcha čaj

Velmi populární je dnes matcha čaj. Matcha je pistáciově zelený prášek, z něhož se dělá nejen čaj, ale také lahodné kávové nápoje či zákusky. Jedná se o superpotravinu, která v sobě obsahuje hromadu látek posilujících naši paměť. Kromě toho se díky matche zlepšuje naše nálada, uklidňuje mysl a také se lépe soustředíme. Mnozí lidé matcha čaj pijí proto, že účinně a rychle spaluje kalorie a detoxikuje tělo, což se hodí při hubnutí.

2) Plody goji

Další superpotravinou, která byla známá jako jedna z prvních, jsou plody goji. Plody goji mají zázračné účinky, mezi něž se řadí například snižování krevního tlaku, ochrana organismu před rakovinotvornými buňkami či podpora imunitního systému člověka.

3) Chia semínka

Chia semínka jsou známá díky tomu, že zahání chuť k jídlu a dokážou člověka nasytit. To ale ani zdaleka nejsou jediné účinky zázračné superpotraviny. Tělu mimo jiné přináší obrovské množství vlákniny, vitaminů a také minerálních látek.

4) Dýňová semínka

O dýňových semínkách se dávno ví, že jsou nadmíru zdravé. Že se však řadí mezi superpotraviny, to ví jen málokdo. Mají blahodárný dopad na lidský organismus, přináší mu obrovské množství potřebných vitaminů a také pomáhá tělu při dně či revmatismu.

You may also like...