Viktoriiny vodopády

Už jste byli u Viktoriiných vodopádů?

Cestování se stalo v poslední době skutečně oblíbené. Není se čemu divit, vždyť z místa na místo se dneska dostanete naprosto snadno a takřka za hubičku, pokud tedy nechcete cestovat například do Spojených států amerických. Nicméně ať už se rozhodnete vydat kamkoliv, uděláte dobře. Nejlépe investované peníze jsou ty, které investujeme do cestování.

Na světě je mnoho míst, která bychom měli vidět. Měli bychom zhlédnout celou řadu památek, ale taky bychom měli vidět krásná přírodní místa, nad kterými až zrak přechází. Co takhle vydat se k Viktoriiným vodopádům?

Místo, kde se to Čechy jenom hemží

O Viktoriiných vodopádech se toho ještě donedávna málo vědělo. Přece jenom objeveny byly až v roce 1855, ovšem to, jak vypadají, jsme si mohli domyslet až díky mapě Emila Holuba, která byla vytvořena o dalších dvacet let později. Díky této mapě se Češi rozhodli k Viktoriiným vodopádům cestovat, rozhodli se je poznat a vidět na vlastní oči.

V době, kdy se Viktoriiny vodopády ukázaly člověku, jsme Čechy v těchto místech mohli vídat jenom zřídka. Nyní se sem vydávají hlavně Moravané, kteří bohužel zůstávají jenom na den či dva dny. Bohužel během tak krátké doby nemohou vidět všechno to, co vodopády nabízejí.

Krásné i divoké zároveň

Viktoriiny vodopády jsou známé hlavně svými dvěma tvářemi. Jedná z tváří je ta pro turisty, která je ideálním místem pro pozorování zvířat, pro rybáře nebo pro milovníky výletních lodí. Tou druhou tváří je divokost, kterou se vodopády netají. Je zde divoká řeka, na které se vyřádí hlavně milovníci adrenalinových sportů.

Ať už se však vydáte k té krásné, nevinné tváři nebo se rozhodnete pro nemilosrdnou divokou řeku, zažijete něco, co si budete pamatovat po celý svůj život. Poznáte Zambezi z různých stran, uvidíte to, co jinde na světě jen tak vidět nelze. Rozhodně tento výlet bude stát za to!

You may also like...