Zdravé, ale přesto škodí!

Kdo by nechtěl žít zdravě. Proto do svého jídelníčku mnohdy zařazujeme potraviny, o kterých jsme přesvědčeni, že nám prospějí a snažíme se jich konzumovat co nejvíce a nejčastěji. Ovšem někdy je opak pravda.

Zázračná chia semínka

Tyto chia semínka jsou momentálně velice oblíbená. Ne všichni ryby milují, a proto je vyměnili za chia semínka, která obsahují mnoho omega-3 mastných kyselin. Také si je lidé rádi přidávají do jogurtů, salátů či do těsta na pečivo. Ale tyto semínka se mnohou stát velkou zátěží pro naše střeva. Z tohoto důvodu bychom měli denně konzumovat maximálně 2 malé lžičky těchto semínek.

Milované banány

Kdo by nemiloval banány? Kdysi to bylo nedostatkové zboží a dnes jej máme v obchodech plno. Proto si jich někteří z nás dopřávají víc, než by měli. Pokud vás honí chuť na něco sladkého, spousta z nás, co se chtějí vyhnout čokoládě nebo jiným nezdravým laskominám sáhnou po banánu. Ovšem banány nepůsobí dobře na naše zažívání. Mohou způsobovat totiž zácpu. Proto je konzumujte nanejvýš 2 x týdně.

Avokádo

Avokádo je nyní velmi oblíbená potravina. V moderní kuchyni je tato potravina téměř nepostradatelná. Pro svou specifickou chuť je nezaměnitelné a našlo si mnoho příznivců. Děláme z něj pomazánky, různé druhy dipů k masu. Avokádo má blahodárné účinky na naše vlasy, pokožku a také nehty. Pokud ale držíte dietu, dejte si na avokádo pozor. Obsahuje mnoho tuku, proto je třeba si jeho množství hlídat.

Pokud chcete žít zdravě, s ničím to nepřehánějte, přeci jenom i mnoho vitamínů může našemu tělu uškodit.

You may also like...