Zažijte Hvězdné války

Zažijte Hvězdné války na vlastní kůži!

V dnešní době snad každý miluje filmy! Neustále se do kin ženou nové a nové snímky, které doslova a do písmene milujeme, a to nejen díky hvězdnému obsazení, ale hlavně díky grafickému zpracování, které nám bere dech. Dneska jsou filmy skutečně tak promakané, až se nestačíme divit. K těm nejlepším snímkům všech dob se rozhodně řadí i díly Hvězdných válek. Mnoho lidí tyto snímky naprosto miluje, proto chtějí Hvězdné války zažít na vlastní kůži. Každý chce vidět úkryt známého Lukea Skywalkera, každý chce vidět, kde se příběh odehrával. Proto se vydávají do Irska.

Irsko je poutavé samo o sobě, ale čím dál více cestovatelů sem jezdí hlavně od dob, kdy se poprvé světu ukázaly Hvězdné války. Jezdí se sem hlavně ke dvěma hornatým ostrůvkům, z nichž ten větší nese název Skelling Michael a druhý (ten menší z nich) nese název Little Skelling.

Proč se Hvězdné války natáčely právě zde? To pochopíte, až se sem vydáte!

Když se sem vydáte, když se vydáte k těmto dvěma hornatým ostrůvkům, už vám bude jasné, proč si filmaři zvolili právě tuto lokaci. Ostrůvky, které jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, jsou známé svou krásou i svou divokostí.

Kromě úchvatné a doslova dech beroucí přírody se zde ukrývají i pozůstatky křesťanského kláštera s kamennými domečky, které připomínají včelí úly.

Milovníci ságy Hvězdných válek poznají (i přes velkou řadu efektů ve filmu) místa, která byla útočištěm, i místa, kde se vedly jednotlivé dialogy mezi jednotlivými herci.

Nemáte rádi hromady turistů? Vydejte se právě sem!

I když možná nejste velkým milovníkem Hvězdných válek, měli byste se sem vydat už jen proto, že to zde neoplývá turisty. Jezdí sem mnoho lidí, ale že by se jednalo o masový turismus – to se říct nedá. Sice zájem po odvysílání aktuálního dílu nazvaného „Poslední z Jediů“ sice vzrostl, ale stále zde nepotkáte tolik lidí jako například v Itálii během letních horkých měsíců.

You may also like...