Za sportem do zahraničí

Za sportem do zahraničí s rozumem

Zima se nám pomalu blíží, a proto pomalu přichází doba, kdy vyrážíme do zahraničí do nejrůznějších lyžařských středisek, kde si užíváme různých zimních radovánek. Pobyt na sjezdovkách, ale i běžeckých tratích, je nejen krásnou, ale někdy i nebezpečnou zábavou. Proto je dobré se před pobytem na horách v zahraničí dobře pojistit.

Pokud lyžujete na vyznačených trasách a neděláte žádné vylomeni, zpravidla si vystačíte s běžným cestovním pojištěním. Problém ale nastane, když se rozjedete do panenského prašanu nebo se vydáte na U-rampu. Základní cestovní pojištění se totiž automaticky nevztahuje na všechny zimní radovánky.

Pokud si např. zlomíte nohu mimo vyznačenou sjezdovku tak vám pojišťovna zaplatí pouze část ošetření. V horším případě budete muset vše financovat z vlastní kapsy. Proto si před podpisem pojistné smlouvy vše pořádně prostudujte, na jaké sporty a za jakých podmínek se vaše pojištění vztahuje, abyste později nebyli nepříjemně překvapeni.

Kvůli pojištění nemusíte v dnešní době opustit teplo domova, protože se vše dá pohodlně zařídit přes internet nebo po telefonu. Vyplníte formulář nebo nadiktujete potřebné informace operátorovi, a za deset minut máte ve vaší e-mailové schránce pojistnou smlouvu, doklad o uzavření pojištění a další potřebné dokumenty. Ihned po odeslání platby za pojištění z vašeho účtu nabývá uzavřená smlouva platnosti.

Připojištění na rizikové sporty

Na většinu adrenalinových aktivit se běžné cestovní pojištění nevztahuje, a proto se budete muset připojistit. Nabídka jednotlivých pojišťoven se liší, jen málokterá nabízí komplexní pojištění na všechny druhy sportů. Při připojišťování je tak nutné číst podmínky smlouvy snad ještě podrobněji a důkladněji než u základní smlouvy. Pokud vám nebude něco jasné, nebojte se zeptat, později, až se něco přihodí, by vám vaše neznalost mohla přijít hodně draho.

You may also like...