plesových šatů

Jak šel čas u plesových šatů

Čas bohužel nezastavíme, musíme se mu zkrátka podřídit. To neplatí jenom v životě jako takovém, ale také v různých oblastech, jako je například módní svět. Zejména v módě jde ten čas velice názorně vidět. Přece jenom každý rok sháníme například plesové šaty na následující plesovou sezonu a jen se vždy divíme, kam se móda během toho roku opět posunula. Je to ale dobrý posun či nikoliv?

Většinou se ani nepozastavíme u jednotlivých kousků, pokud spěcháme. Jestliže si vybíráme šaty na ples ve spěchu, častokrát vezmeme ty první, které uvidíme. Nicméně je nutné poznamenat, že pokud vybíráme šaty s rozvahou, většinou se nám před očima ukážou šaty z letošního roku, poté i z toho předešlého. A my se na chvilku zamyslíme nad tím, jak se vlastně ten čas podepisuje právě na plesových šatech.

Pojďme si proto i my zmínit, jak šel čas u plesových šatů. Určitě se pobavíme nad některými kousky, které jsme byli ochotni nosit.

Pamatujete si na umělé, kýčovité šaty s korzetem?

V jednu chvilku se nosily velice hojně korzetové šaty. Ty nejsou samy o sobě nic špatného, pokud však nejsou z levného materiálu, který se blyští. Většinou jsme takové šaty koupili u Vietnamců v nějakém krcálku. Stály pár korun, ale vypadaly jako pro princeznu. Až později nám došlo, že se jednalo o naprosto kýčovité věci, které vypadaly šíleně uměle. Většinou byly různobarevné, leskly se a měly kruhy pod sukní, aby vypadaly šaty objemněji.

Poté přišla éra krátkých šatů těsně pod zadek

Následovala éra šatů, která sahá ještě trochu do dnešního dne. Jsou to šaty, které nám sahají těsně pod zadek. Na plesy se většinou nosily hlavně ve své krajkové podobě. Většinou to byly umělé krajky, z nichž trčely ošklivě nitě. Šíleně kousaly, přesto je ženy nosily, protože si myslely, že v lepším kousku na ples jít nemohou – ale mohly. Nicméně tyto šaty nosily hlavně ty, které měly dlouhé nohy, což vypadalo ještě otřesněji, protože pokud si dá dlouhonohá kráska šaty těsně pod zadek a k tomu podpatky, vypadá poměrně cudně.

Dlouhé šaty nakonec zvítězily

Samozřejmě na krajkách jako takových není nic špatného, ale pouze ve zpracování s těmito šatami se na ně nemůžete ani dívat. Pokud by se však daly na dlouhé šaty, pak by to bylo zcela o něčem jiném. Konkrétně dlouhé šaty jsou aktuální trend, který stojí za to mít.

Dlouhé šaty jsou pro každou postavu, ale je lepší si k nim dát podpatky, protože nohy pak budou vypadat i pod šatami delší. U dlouhých šatů se fantazii meze nekladou, často se však volí šaty úzké alespoň do pasu a potom s rozparkem.

You may also like...