Využijte domácí zásoby pro krásnou pleť a zářivé vlasy

Využijte domácí zásoby pro krásnou pleť a zářivé vlasy 

Za tyto pleťové masky a ošetřující přípravky rozhodně nedáte půlku výplaty. Co si dopřát, abyste pro sebe získali zářivou pleť, která bude hýřit zdravím? Máme tipy i pro péči o vlasy.  

Zdravá hříva za nula korun 

A péčí o vlasy rovnou začneme. Co budete potřebovat? Niv víc než obyčejné vejce. V případě, že jsou vaše vlasy dlouhé, budete potřebovat vejce dvě. Vetřete je do celé délky vlasů a na svou hlavu si připevněte potravinářskou fólii. Takto nechte vaši hlavu zabalenou po dobu čtvrt hodiny. Následně už jen smyjte velmi vlažnou vodou a běžným šamponem. Dokonalé! 

Co pomůže po pořádném večírku 

Po bujaré noci jsou naše oči jako malé mezírky. Je na čase s tím něco udělat. Vysoký obsah vody v okurkách se postará o vyživení a hydrataci naší pleti. Ta tak bude vyživená a naše oči se opět mohou otevřít. Opuchlé pytlíčky pod očima zmizí a nevzhledné kruhy budou pomalu mizet. Podobný tip se nám hodí i po noci, kdy nás trápily těžké myšlenky, nebo kdy jsme vstávali k dětem.  

Ochrana vlasů i pleti 

Kokosový olej je považován za zázrak. Uleví napnuté pleti i pokožce na rukách, vyživí vlasy, je vynikající přírodní odličovadlo. Stačí si jen trochu kokosového oleje nahřát mezi prsty a ihned se dostav příjemný olejový pocit. S ním si můžete ošetřit vlasy. Takto impregnovaná kštice se bude dokonale lesknout a bude chráněna před okolními škodlivými vlivy.  

Peeling s nulovými náklady 

Peeling si můžete připravit i z obyčejného lógru. Stačí zbytky kávy scedit od zbytků vody a přidat lžičku olivového nebo kokosového oleje. Masírujte krouživými pohyby po dobu pěti minut. Odstraníte tak již odumřelé kožní buňky. Vaše pleť bude dokonale čistá.  

Z domácích ingrediencí si můžete připravit i účinné pleťové masky. Za nadčasové řešení se považuje klasický bílý jogurt s živými kulturami. Vyzkoušíte jej i pro svou pleť? 

You may also like...