Barevný denim se vrací na výsluní

Barevný denim se vrací na výsluní 

Džínovina má ve světě módy pevné místo. A pravděpodobnost, že někdy odejde do ústraní, je minimální. Všichni známe modrou klasiku, ale tento materiál toho nabízí mnohem víc. Co třeba originální bundy Dsquared2 nebo Twinset? 

Modrá je dobrá 

Prvopočátky denimu se datují do 17. století, kdy se v italském Janově vyráběl nápadně podobný materiál. Skutečná džínovina se ale objevila až v polovině 19. století v USA, kdy Levi Strauss začal vyrábět pracovní oděvy pro zlatokopy. Do Evropy se kalhoty dostaly až o sto let později a tehdejší mládež si je spojila se symbolem revolty a odporu. Dnes je má ve skříni úplně každý – mladí i starší, dospělí i malé děti. Pracovní oděvy vzaly za své a denim je dnes jedním z nejstálejších trendů vůbec, čemuž odpovídá i výnos z prodeje přes 56 miliard USD ročně. 

Základem je modrá barva. Ta je bezkonkurenčně nejoblíbenější i dnes. Její výroba je snadná a náklady poměrně nízké. Přesto v módě přestává tento monolit stačit a postupně se do popředí dostávají i odstíny, které nejsou pro džínovinu typické. Šedá, černá nebo bílá patří mezi standardní barvy a nic se s nimi nedá zkazit. S modrou se navíc skvěle doplňují. Mnohem větší pozornost si ale zajistíte v červené, fialové, neonově růžové, tyrkysové nebo žluté. Denim není synonymem uniformy. 

Nenápadně 

Pokud si netroufáte na módní experimenty, zkuste kalhoty, sukně nebo šaty a bundy z džínoviny, které budou sešité z různých odstínů modré – od té nejsvětlejší po tmavé bloky. Dáte tak jasně najevo, že si s módou rozumíte a umíte to s citem. 

Být vidět 

Chcete na sebe upozornit a jít ve stylu módních ikon? Pak si oblékněte jeden výrazný kousek z barveného denimu, který vás vyčlení. Skvěle vypadá červená sukně z pevné džínoviny nebo propínací bunda nebo klasické sáčko v barvě kontrastující se zbytkem outfitu. Další výrazné prvky nebudou třeba. 

You may also like...