Z jakých polodrahokamů se vyrábí náramky nejčastěji?

Náramky z polodrahokamů si už po staletí nachází řadu příznivců. Jedná se o ideální šperky pro ženy, které nejsou jenom na parádu, ale které mají také léčivou moc. Tedy tak se o polodrahokamech alespoň mluví. Podle mnoha lidí jsou polodrahokamy či minerály, z nichž se nejen náramky, ale také prsteny nebo korálky vyrábí, lapači špatných snů i negativních myšlenek. Vybírat bychom si takové šperky měly především podle svého znamení. Je veřejným tajemstvím, že pro každé znamení existuje krapet jiný polodrahokam. 

Pojďme si však odhalit nikoli kameny pro konkrétní znamení zvěrokruhu, ale spíše si odhalme ty nejčastější polodrahokamy, z nichž se náramky, jež dnes s takovou oblibou nosíme, vyrábí. 

Křišťál ulevuje po psychické stránce

K vůbec nejčastěji využívaným a používaným polodrahokamům patří křišťál, který je kamenem, jen má ulevovat po psychické stránce. Podle mnohých odborníků je to kámen zesilující energii i duševní schopnosti. Odstraňuje z těla všechno negativní a slouží k detoxikaci těla. 

Achát otevírá srdce

Jak již bylo nastíněno, každý kámen má jiný význam. Například takový achát, z něhož se taktéž velmi často vyrábí náramky, má otevírat srdce. Kromě toho povzbuzuje lásku a dodává pocit jistoty. Ti, kteří nosí náramky z tohoto polodrahokamu tvrdí, že jim ulevuje od mnoha zdravotních problémů (například od gynekologických problémů nebo od problémů s žaludkem a slinivkou). Je však jen otázkou, jestli achát skutečně takto funguje či jestli tyto jeho účinky nejsou zakořeněné jen v hlavě člověka, který jej nosí. 

Sodalit pro lepší paměť a soustředění

Náramky (či jiné podobné módní doplňky) se taktéž velice často vyrábí i ze sodalitu, což je modrý kámen s bílými žilkami. V moci tohoto kamene je zlepšení paměti a taktéž zlepšení soustředění. Lidé nosí šperky ze sodalitu především při meditaci nebo při duševní práci. 

You may also like...