Jak to zvládnout s partnerem v karanténě a nepropadnout ponorce?

Jak to zvládnout s partnerem v karanténě a nepropadnout ponorce?

Koronavirus stojí za mnohými problémy. Nemoc, která si doslova během pár týdnů podmanila celý svět, stojí za tím, že se řada lidí ocitla bez práce. Zatímco někteří zamířili na úřad práce, jiní vyčkávají, co se bude dít dál. I když se ekonomika začíná dávat do pohybu, stejně není vyhráno.  

Zatímco někteří mohou alespoň chodit na procházky nebo na kolo, jiní zůstávají raději v karanténě, aby neohrozili sebe nebo ostatní. Pokud jste se i vy společně s partnerem nebo partnerkou ocitli během aktuálně se šířícího koronaviru v karanténě, nabízí se otázka, jak to zvládat, aby se předešlo ponorce, která stojí za řadou ztroskotaných vztahů.  

Mluvte otevřeně 

Ať už jste se ocitli bez práce nebo jste z důvodu koronaviru rozjeli online podnikání nebo práci z domu a trávíte tedy se svou drahou polovičku prakticky každou minutu denně, měli byste hlavně mluvit otevřeně. To je ten první krok, jak se vyhnout takzvané ponorce. Otevřeně zkrátka říkejte to, co si myslíte, co vám na druhém vadí a co byste chtěli, aby se změnilo. Pokud si totiž své názory budete nechávat jenom pro sebe, později to vypukne ve velkou hádku, která by mohla být smrtící pro váš vztah.  

Důležité je mít koníčka 

Koronavirus aktuálně přinutil k pobytu doma řadu lidí ve vztahu. Aby se spolu dva doslova nepokousali, musí si najít společné hobby. Doporučuji najít si koníčka mimo domov, abyste unikli ze svého domácího prostředí, ve kterém jste v posledních týdnech doslova uvízli.  

Dělejte si čas jen sami na sebe 

I když se to v době koronavirové dělá těžce, jelikož jsou takřka všichni nuceni zůstávat doma, přesto si udělejte čas jen sami na sebe. Jinými slovy buďte na malý okamžik bez své drahé polovičky, to je další krok, jak předcházet ponorkové nemoci. Ptáte se, jak si udělat čas jen pro sebe, když jste prakticky čtyřiadvacet hodin se svou drahou polovičkou v jednom příbytku? Vyplatí se si zacvičit, malou chvilku si číst třeba ve vaně nebo zajít si do dílny či sauny, pokud je máte doma k dispozici. 

You may also like...