Všímáte si vrásek nebo vás trápí pigmentové skvrny? Doplňte do těla kolagen

Všímáte si vrásek nebo vás trápí pigmentové skvrny? Doplňte do těla kolagen

Zatímco pánové si nedělají vrásky z toho, že jim jich na čele několik přibylo, ženy jsou v tomto ohledu krapet jiné. Ženám záleží na jejich vzhledu a když se vyskytne pár vrásek na čele nebo v okolí úst, je rázem oheň na střeše. Bohužel vrásky jsou jen běžný projev stárnutí. Důvodem zvyšujícího se množství viditelných vrásek je především ztráta kolagenu, což je nepostradatelná bílkovina, která stojí za pružností naší pokožky. Kolagen se začíná vytrácet po pětadvacátém či třicátém roce života a je zapotřebí ho doplnit. Tím dojde k podoře růstu vlasů, vyhrajete v boji proti vráskám nebo proti stárnutí. 

O kolagenu lze říct, že má celou řadu pozitivních účinků na lidskou pokožku, na pleť jako takovou. Dokáže nejen minimalizovat vrásky, ale kromě jiného zbaví člověka kruhů pod očima, zabrání lámání nehtů nebo uleví od bolesti kloubů. Kromě jiného však bojuje s pigmentovými skvrnami. 

Trápí vás pigmentové skvrny?

Období, během kterého se budeme intenzivně opalovat, se nezadržitelně blíží. To s sebou nese také obavy z výskytu pigmentových skvrn. Dalo by se říct, že pigmentové skvrny, které vznikají nadměrnou produkcí kožního pigmentu čili melaninu, jsou postrachem každé ženy v jakékoliv věkové kategorii. 

Pokud jsou pigmentové skvrny i vaším strašákem, kolagen vás před nimi ochrání. Tato v těle nerozpustná bílkovina totiž nejen, že zesvětluje stávající pigmentové skvrny, ale funguje také jako prevence. 

Kolagen je třeba doplňovat v jakémkoli věku

Ať už vám je pětadvacet, třicet nebo padesát, v každém věku byste měli doplňovat kolagen, který se začíná po pětadvacátém roce z těla vytrácet. V současné době je možné ho doplnit při konzumování vhodné stravy, případně je také možnost začít užívat doplňky stravy. Pokud začnete opětovaně do těla kolagen dodávat, poznáte to především na krásné tváři, na zlepšené kvalitě vaší kůže nebo pleti. Ideální formou jsou třeba kolagenové koktejly, které obsahují další účinné látky na podporu zdraví a krásy.

You may also like...