Kam za teplem? Na Kapverdy, do ráje, který je vám otevřen celý rok

Kam za teplem? Na Kapverdy, do ráje, který je vám otevřen celý rok

I když to venku nevypadá na čvachtání se v bazénu, na druhou stranu to venku nevypadá ani na pravou zimní dovolenou s tunou sněhu. Počasí si z nás zkrátka dělá legraci, naštěstí na něj můžeme trochu vyzrát, a to tak, že si zajedeme na dovolenou na místo, kde je krásně po celý dlouhý rok. Pokud nechcete jezdit někam, jde si nejste jistí počasím, doporučujeme vyrazit na Kapverdy, protože právě zde je krásně po celý dlouhý rok. Nevěříte? 

Samozřejmě Kapverdy nejsou jediné místo na světě, kde je krásně po celý dlouhý rok. Nabízí se například také Thajsko nebo Dubaj, ale to jsou místa, která člověka zkrátka jednoho dne omrzí. Pokud chcete zažít něco jiného, fantastického, něco krásného, měli byste zamířit právě na Kapverdy. Právě zde se totiž najdou místa, která ještě nejsou turisty tak “profláknutá”.  

Kapverdy jako nejzápadnější bod Afriky 

Kapverdy jsou opravdu krásné, člověk by si ani neřekl, že se jedná o nejzápadnější bod Afriky. Jedná se o bývalou portugalskou kolonii, i proto má tento bod spíše portugalský než africký název. Od roku 1975 se však jedná o samostatnou republiku, která zahrnuje rovnou deset hlavních ostrovů.  

Ostrovy jsou vulkanického původu, což je znatelné na první pohled. I když většina vulkánů je neaktivních, jeden je stále ještě aktivní. Naposledy vychrlil lávu před šesti lety.  

Za vulkánem i oceánem 

I když vulkán samozřejmě budí respekt, je to jedno z hlavních lákadel. Kromě počasí a vulkánu se sem lidé sjíždí za průzračným oceánem, který lemuje bílý písek. Jsou zde skvělé podmínky pro surfování, také pro jízdu na čtyřkolkách.  

Pokud se zde budete nacházet, doporučujeme zamířit i k zátoce Buracona, což je ukázka toho, jakou má příroda sílu. Právě toto místo je místem, kde se setkává vulkanická činnost s okolním oceánem. Kdybyste sem jeli i stokrát, pokaždé by to bylo jiné. Důvodem toho jsou neustálé změny, které v zátoce probíhají. 

You may also like...