Výlet do Londýna

Londýn-spanilé město králů

Mezi slavná místa v Londýně patří Westminsterské opatství, Tower Bridge, Tower, Piccadilly Circus nebo Buckinghamský palác, velmi známá jsou také Londýnská muzea. Jsou úchvatná a patří k nejlepším a největším na světě. Za zmínku stojí Národní galerie s velkou sbírkou nejslavnějších obrazů světa, Britské muzeum, Victoria and Albert Museum nebo Přírodopisné muzeum (všude je vstup zdarma).

Jako večerní program vaší aktivní dovolené zvolte některý z muzikálů na West Endu. Nikde nic tak dokonalého neuvidíte, snad jen na newyorské Broadwayi. Pokud dostanete chuť na něco netradičního, navštivte alternativní čtvrť Camden Town s trhy. Nakoupíte zde skvělé věci, dobře a levně se najíte. Nejen romantici by měli zkusit cestu lodí po Temži až do městečka Greenwich se slavnou observatoří a dech beroucím výhledem na město.

Kde se najíst

V Londýně neuděláte chybu, když si zajdete do podniků v Kingly Court na Carnaby Street v Soho. Za návštěvu také stojí karibská The Rum Kitchen. Na snídani se vydejte do nedaleké Wardour Street. Snídaňové menu zde nabízí italské bistro Princi a na nedělní brunch se vydejte do nedalekého Jackson &Rye. Londýnskou doménou jsou také bistra, patisserie a drobné podniky s čerstvým pečivem (Fabrique Bakery nebo Nordic Bakery).

Cesta a ubytování

Mezi Prahou a Londýnem létá jen jediná letecká společnost a tou je British Airways. Z londýnského letiště Heathrow se dostanete do centra přímou linkou metra.

V Londýně je mnoho ubytování, ale vše je poměrně drahé. I když je ubytování drahé, bývá problémem najít volné místo, proto je třeba rezervovat ubytování v čas. Relativně příznivou cenu a slušné ubytování nabízí Copthorne Tara Hotel. Pokud vám nedělá problém do ubytování investovat, zvolte hotel Hazlitt‘s.

Jak se připravit před cestou

Ve Velké Británii je pár věci jinak. Například se jezdí vlevo, používají jiné jednotky měr a vah, mají jiné zástrčky do elektřiny a libra je trochu složitá měna. Londýnskou atmosféru můžete nasát z filmu Láska nebeská.

You may also like...