vitamin c

Síla vitaminu C

Vždy když jsme nachlazení, první co nás napadne je, sáhnout po zázraku jménem citrón. Ale tento skvělý zdroj vitaminu C neslouží jen pro náš organismus zevnitř. Už jsme vyzkoušeli účinky tohoto čaroděje na vaši pleť?

Účinky

Tak hned ze začátku si řekneme, jaké účinky má vitamin C na vaši pleť. Budete velice překvapeni a citrón už nebudete používat pouze do čaje.  Účinky jsou přímo zázračné.  Jedním z největších účinků je, že zpomaluje tvorbu vrásek, zbavuje vás pigmentových skvrn a akné, unavenou pokožku oživí.

V čem je ten zázrak?

Vitamin C zvyšuje množství kolagenu v pleti a k tomu je jeden z nejsilnějších antioxidantů, který neutralizuje volné radikály. Radikály vznikají vlivem slunečního zářní. Takže obzvlášť v letních měsících dávají radikály zabrat naší pleti. Svůj podíl má také celkově špatná životospráva.

Významnou látkou je kyselina  L-askorbová. Pozor ale na větší množství této kyseliny. Je sice téměř zázrakem pro vaši pleť, ale ve velká koncentrace by citlivé pleti mohla spíše uškodit. Doporučená koncentrace v přípravcích je  10 – 15%.

Skvrny

Jak  již bylo zmíněno, céčko nejen zabraňuje tvorbě vrásek či akné, ale také tlumí pigmentové skvrny na vaší pleti. Pokud vás tedy neustále trápí tmavší skvrny, které ani make-up nezvládá zakrýt, je třeba se porozhlédnout na různé kosmetické řady s vitaminem C.

Pokud jste dítě štěstěny a netrápí vás ani jeden z těchto problémů i tak vám neuškodí si vitamin C občas dopřát. Pleť si krásně rozzáříte a oddálíte nebo zmírníte tvorbu vrásek do budoucna.

Skladování kosmetiky s vitaminem c

Pokud jste si již séra s vitaminem C pořídili, dbejte na jejich správné uskladnění. Nakupujte přípravky s tímto vitaminem pouze v obalech, které nepropouští světlo.  Sérum je dobré dávat do ledničky. Dodržujte doporučené dávkování a doporučení výrobce, jak produkt skladovat.

You may also like...