Vnímejte své tělo. Prozradí vám, jestli s ním je něco v nepořádku

Vnímejte své tělo. Prozradí vám, jestli s ním je něco v nepořádku

Asi mám angínu! Asi mám chřipku! To jsou věty, které člověk vypustí z úst ve chvíli, kdy ho opravdu taková nemoc skolí. Jenže pravdou je, že kdyby člověk poslouchal své tělo, nebyl by tím tak překvapen. Tělo totiž pokaždé dá vědět dopředu, jestli s ním něco není v pořádku. Dokonce vypouští různé varovné signály i v případě velice vážných onemocnění. Jenom je zapotřebí lidské tělo poslouchat. Jen tak můžeme onemocnění odhalit včas nebo třeba některému ještě předejít.  

Lidské tělo je zkrátka obrovský mechanismus, který funguje naprosto výtečně. Umí si samo říct, co potřebuje nebo jestli s ním něco není v pořádku. Jak ale zmínilo, musíme ho poslouchat a všímat si jednotlivých varovných signálů, které tělo “vypouští”. 

Nafouklé a příliš citlivé břicho 

Máte v poslední době pocit, že je vaše břicho ustavičně nafouklé a že je ohromně citlivé? Trápí vás delší dobu nadýmání? Možná na vině není jenom špatné stravování. Pokud se dostaví i nepříjemný tlak, může tělo upozorňovat na rozšiřující se nádor vaječníků. Bohužel nádor vaječníků je jednou z nejčastějších smrtelných forem rakoviny, jež postihuje ženy. Proto pokud máte zmiňované problémy dlouhodobě, vyhledejte raději lékaře.  

Tíha na hrudníku 

Dalším varovným signálem, který lidské tělo taktéž velmi často vypouští, je tíha na hrudníku. Tento alarmující signál by neměly přehlížet hlavně ženy, které jsou v období přechodu. S tímto problémem jdou totiž ruku v ruce problémy se srdcem. Tíha na hrudi je způsobena většinou tím, že srdce buší zkrátka jako o závod. A to výrazně zvyšuje riziko vzniku srdečního selhání. Zejména by měli být na pozoru kuřáci, diabetici a také lidé s nadváhou. 

Neutichající hlad a žízeň 

Dalším příznakem onemocnění může být také neutichající hlad a žízeň. Takto se například ozývá cukrovka, kdy tělo nevyrábí nebo nedokáže využít inzulin. Ten je k přeměně cukru nezbytný. Pokud se k tomu přidá i sucho v ústech nebo noční pocení, případně slabost či výrazné hubnutí, raději zavítejte ke svému lékaři. 

You may also like...