Prskavky pro jedinečné svatební fotografie. Pozor však na šaty

Prskavky pro jedinečné svatební fotografie. Pozor však na šaty

Být fotografem – to dnes není zrovna snadné. Lidé touží po originálních fotografiích, kterými by se mohli chlubit široko, daleko. Hledají se tak zpravidla jedinci, kteří si umí s fotografiemi pohrát či kteří fotí trochu netradičně – třeba za použití zábavní pyrotechniky. Ohňostroje, dýmovnice nebo obyčejné prskavky se tak stávají součástí narozeninových fotografií nebo také svateb. Co se týče svateb, v tomto případě vyhrávají zmiňované prskavky, které dokážou atmosféře přidat na romantičnosti. 

Pokud jste se rozhodli do svatebních fotografií zakomponovat prskavky, dejte si pozor na šaty. I když se jedná o krásný prvek, který bezesporu zkrášlí jednotlivé snímky, je třeba stále myslet na jednu věc, a sice že je to zábavní pyrotechnika – může napáchat řadu škod. A propálení šatů, to je ještě dobrý scénář. 

Při focení buďte opatrní

Stejně jako při vypouštění klasických petard k nebesům, i v případě focení s prskavkami buďte zkrátka opatrní. Co se týče prskavek, jenom málokdo ví, že se jedná o jedovatou zábavní pyrotechniku, proto je důležité je správně zlikvidovat, až dokončí svou službu. 

Aby se nevyhazovaly jen tak zbůhdarma do okolí, mějte připraveni plechový kyblík s vodou, do kterého pak prskavky po skončení hosté hodí. Rozhodně se nesmí stát, že hosté budou prskavky libovolně odkládat tam, kam je jim libo. Není možné je vyhazovat do přírody a už vůbec není možné je ještě žhavé vyhazovat do popelnice. 

Prskavky zapalujte od prskavek

Aby se vám nestalo, že fotografie nestihnete vyfotit, protože prskavky dohoří dřív, než zmáčknete spoušť, je ideální prskavky zapálit od prskavek. Rozhodně každou z nich nezapalujte s plynovým zapalovačem, zaprvé to dlouho trvá, zadruhé si jenom popálíte prsty. Prskavky jsou při zapalování ostatních prskavek rychlejší, podobně jako třeba svíčky – ty mohou být prvotním zdrojem ohně.

You may also like...