Střih vlasů podle jejich typu

Vyber si střih podle typu vlasů

Každá z nás to jistě zná. Při pohledu do zrcadla se vám zdá, že jste pořád stejná a chtělo by to změnu. Přeci jenom účes, který máme na hlavě více, jak deset let nemusí všechny bavit. A co si budeme nalhávat, člověk stárne a to co mu slušelo ve třiceti, nemusí slušet v padesáti. Člověk by svůj vzhled měl přizpůsobovat tomu, co mu sluší, ale také ke svému věku. Bohužel někdy ten čas musel přijít.

Pokud chcete podstoupit radikální změnu, je třeba zvážit pár věcí předem. V úvahu je třeba vzít jak tvar obličeje tak také kvalitu našich vlasů. Ne každý si totiž může dovolit krátký střih a naopak.

Vlasy samá lokna

Kudrnaté vlasy mají tu nevýhodu, že jsou většinou suché a bez lesku. U těchto vlasů bychom vám krátký sestřih rozhodně nedoporučili. Pro tento typ je vhodný dlouhý střih, a pokud jsou vlasy hodně husté je potřeba je dobře prostříhat. Pro krásný vzhled účesu plných loken není vhodné sušit je fénem. Lokny se pak oddělí a jsou roztřepené. Raději je nechejte volně uschnout.

Je vhodné používat různé přípravky pro vyživení vlasu a dodání lesku.

Jemné jako hedvábí

Těmto vlasům vyhovují spíše střihy kratší. Vlasy mají totiž tendenci rychle zplihnout. Pokud ale krátkým vlasům moc nefandíte, udržujte si délku maximálně po ramena, aby vlas nebyl příliš těžký a tím pádem rychleji nezplihl a účes neztratil na objemu. Vhodné je také nechávat jednotnou délku. Vlasy pak působí hustějším dojmem.

Vlasy jako hřebíky

Pro tento typ vlasů je vhodný snad každý účes. Skvěle drží tvar a jsou krásně rovné a většinou velice husté. Po těchto vlasech touží snad každá žena. Krásně vypadají jak v krátkém střihu, tak i s délkou do pasu. Pokud se vám vlasy zdají až moc tvrdé a neforemné zvolte přípravky na zjemnění vlasů.

You may also like...